mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۰۹ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۹۷۸
تعداد بازدید: ۳۴۳۰
مهندس سعیدی کیا در مراسم اهدای 800 فقره اسناد اراضی علوی به مردم گیلان
مراسم اهدای اسناد اراضی علوی در شرق استان گیلان به 800 خانوار از ساکنان محروم روستا های توابع شهرستان رودسر در منطقه رحیم آباد در مسجد جامع روستای بازنشین رحیم آباد رودسر برگزارشد.

مراسم اهدای اسناد اراضی علوی در شرق استان گیلان به 800 خانوار از ساکنان محروم روستا های توابع شهرستان رودسر در منطقه رحیم آباد با حضور رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و هیات همراه ، استاندار گیلان ، امام جمعه و فرماندار شهرستان رودسر ،نماینده رودسر در مجلس شورای اسلامی و مدیران روستایی در مسجد جامع  روستای بازنشین رحیم آباد رودسر برگزارشد.

 

بنیادمستضعفان  امانت دار مردم است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان در این مراسم طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل بنیان گذار جمهوری اسلامی و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی  از تمامی مسوولان استانی ، امام جمعه و مردم منطقه که بنیاد را در اجرای طرح محرومیت زدایی و زدودن فقر در جامعه یاری  و همراهی کرده اند تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت :ما امانت دار اموال مردم هستیم و در حقیقت اسنادی که امروز تقدیم شما عزیزان می کنیم ، آن را از مالکیت بنیاد حذف و این امانت را به صاحبان اصلی ان بر می گردانیم .

 وی از اینکه اسناد اراضی علوی به مردم زحمتکش و پر تلاش گیلان اهدا می شودابراز خشنودی کرد و گفت : امیدوارم این اراضی مایه خیر و برکت و پشتوانه کار اقتصادی ، توسعه و پیشرفت روز افزون منطقه و مردم استان شود.

 

مهندس سعیدی کیا از مدیر کل امو ال و املاک بنیاد مستضعفان در استان گیلان درخواست کرد مراحل اجرایی تشکیل پرونده اراضی مربوط به استان را با توان بیشتر و دقیقا بر اساس ایین نامه مصوبه هیات امنا که به تایید مقام معظم رهبری رسیده به صورت روان ادامه دهند.

 

رییس بنیاد مستضعفان در ادامه سخنان خود رفع محرومیت زدایی در منطقه و استان را حاصل ایجاد اشتغال و کار برای مردم منطقه به ویزه جوانان غیور و پر تلاش استان دانست و افزود: بنیاد با واگذاری این اسناد به مردم سعی خواهد کرد که مقدمات ایجاد اشتغال را در منطقه فراهم آورد ضمن اینکه مردم می بایست همکاری تنگاتنگی با مدیران اموال و املاک استان داشته باشند تا بستر این کار هر چه سریعتر بیش از پیش فراهم شود.

 

حل مشکل ترابری منطقه با همدلی

مهندس  محمد سعیدی کیا در پایان سخنان خود در پاسخ به انتقاد مطرح شده در رابطه با شرکت سیمان دیلمان تصریح کرد که با توجه به حجم اشتغال زایی شرکت سیمان دیلمان و نقشی که در توسعه  اقتصادی حال و آینده منطقه  خواهد داشت بهتر است  به جای  مطرح کردن پیشنهاد انتقال این واحد عظیم صنعتی با همکاری هم مشکلات زیر ساختی ترابری منطقه را مرتفع کنیم و در این خصوص بنیاد مستضعفان تا کنون همکاری های قابل توجهی با استانداری و وزارت راه داشته که امیدوارم این مشکل مردم منطقه با این همدلی در اسرع وقت حل شود.

  

اهدای 2هزار سند اراضی علوی در گیلان

پیش از سخنان رییس بنیاد مستضعفان مهندس حسن کاری مدیر عامل سازمان اموال و املاک به ارایه گزارش عملکرد این سازمان در خصوص پیشرفت در اجرای طرح محرومیت زدایی و میزان تشکیل پرونده های ارسالی و نحوه ارایه اسناد به مردم استان پرداخت و گفت : تا پایان امسال تعداد 2 هزار سند مربوط به اراضی علوی به واجدان شرایط  استان تقدیم می شود.

وی در این ارتباط از کلیه دستگاه های ذیربط که بنیاد مستضعفان را در اجرای طرح های محرومیت زدایی به ویزه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ،وزارت جهاد کشاورزی، استانداری ، فرمانداری و نیروی انتظامی تشکر و قدردانی کرد و از مدیران اموال واملاک استان گیلان و سایر استان ها خواست که با تلاش مضاعف در هدفگذاری و برنامه ریزی انجام شده اقدامات لازم را به عمل اورند تا هر چه سریعتر مردم از اجرای این طرح بهره مند شوند.

 

وی  ضمن اشاره به مصوبات آیین نامه اهدای اسناد علوی به واجدان شرایط گفت : از تعداد 800 سند واگذاری شده در این استان بالغ بر 500 سند به صورت صد درصد رایگان  واگذار شده و برای واگذاری مابقی با توجه مصوبات آیین نامه قانونی  برای متراز بالای 400 متر در روستا ها و 250 متر مبلغی اندک اخذ شده است .

 تقدیر از اجرای طرح محرومیت زدایی

در ادامه مراسم پس از تقدیر و تشکر دکتر دستجردی امام جمعه شهرستان رودسر از اجرای طرح موثر و موفق بنیاد مستضعفان در منطقه ، دکتر نجفی استاندار گیلان طی  سخنانی از زحمات کارکنان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در استان تشکر کرده و اجرای این طرح را در ایجاد اشتغال و رفع محرومیت زدایی منطقه بسیار موثر دانست.

 وی از ریاست بنیاد مستضعفان به عنوان مدیر جهادی و دارای روحیه بالای جهادی و انسانی یاد کرد و از مردم استان خواست که در اجرای این طرح که از فرامین مقام معظم رهبری است ، همکاری لازم را داشته باشند.

 گفتنی است در پایان ، مراسم اهدای اسناد اراضی علوی به 800 خانوار روستاهای شهرستان رودسر برگزار شد و این اسناد به صورت نمایدین به 20 نفر از اهالی محروم 88 روستای جامعه طرح حمایتی بنیاد اهدا شد .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها