mfnews.ir

انتشار: ۱۷:۲۱ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۴
کد خبر : ۷۹۸۷
تعداد بازدید: ۲۵۸۷
مدیر مهمترین نمایشگاه صنایع‌دستی دنیا درایران
مدیر مهمترین نمایشگاه صنایع‌دستی دنیا «آنتونیو اینتیلیتا» که به دعوت شرکت گردشگری آیتو از زیر مجموعه های شرکت مادر تخصصی سیاحتی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان به ایران آمده تا از کشوری که مدعی رتبه سوم جهان در تولید صنایع‌دستی است دعوت کند، حضور مقتدرانه‌تری را در این رویداد مهم جهانی به نمایش بگذارد.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ایسنا، نمایشگاه صنایع‌دستی ایتالیا که هر سال پیش از تعطیلات ژانویه در شهر میلان برگزار می‌شود از مهمترین رویدادهای جهانی است که طبق آخرین آمار اعلام شده، سه‌ونیم میلیون بازدیدکننده دارد. سال گذشته نیز حدود 130 کشور در آن حضور داشتند.

 

با این حال ایران هر سال گوشه‌ای دنج و فضایی محدود از این نمایشگاه را در اختیار دارد و حضور صنایع‌دستی کشورمان در آن به حدی کمرنگ است که مدیران این نمایشگاه تصمیم گرفته‌اند خود دست‌ به کار شوند تا ایرانی‌ها را به حضوری چشم‌گیرتر ترغیب کنند.

 

«آنتونیو اینتیلیتا» که به دعوت شرکت گردشگری آیتو زیر نظر بنیاد مستضعفان به ایران آمده، معتقد است:‌ ایران با توجه به تنوع تولیداتی که در فرش و صنایع دستی دارد، آن‌طور که شایسته‌اش است در این نمایشگاه مهم حضور نمی‌یابد و از این فرصتی که معمولا کشورها برای معرفی 360 درجه‌ی خود استفاده می‌کنند، هیچ بهره‌ای نمی‌برد.

 

2016، بیست‌امین سال برپایی این رویداد مهم در حوزه‌ی صنایع دستی خواهد بود که قرار است آمیخته با جشن باشد. مدیر این نمایشگاه که مالکیت شخصی آن را به عهده دارد در سفر کوتاهی که به ایران داشته می‌خواهد ایرانی‌ها را ترغیب کند تا از آن فضای کوچک همیشگی دست بردارند و نقطه‌ی قوت بیست‌امین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی ایتالیا باشند و از این فرصت برای معرفی کشور، محصولات غذایی، سوغات، صنایع دستی و گردشگری خود استفاده کنند.

 او که با مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مدیر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران دیدار دارد درباره‌ی این موضوع مذاکره خواهد کرد و همچنین پیشنهاد دیگری را برای معرفی صنایع دستی ایتالیا در بازار کشورمان توسط 650 برند معتبر در مواد غذایی، طلا و جواهرات و دیگر محصولات ایتالیایی مطابق با فرهنگ مردم ایران ارائه خواهد کرد.

 مدیر نمایشگاه صنایع دستی ایتالیا گفته است، این پیشنهاد در مرحله نخست برای ورود صنایع دستی ایتالیا به بازار ایران مطابق با فرهنگ مردم این کشور اما با استفاده از تکنولوژی ایتالیا مطرح می‌شود؛‌ اما در ادامه تصمیم برای ورود صنایع‌دستی ایران توسط این برندهای معتبر مطابق با فرهنگ مردم ایتالیا است که در دیدار با مقامات ایرانی بررسی خواهد شد.

 «اینتیلیتتا» در این سفر دیداری هم از اصفهان و شیراز داشته و با مدیر نمایشگاه‌ها بین‌المللی تهران نیز ملاقات کرده است. او در این سفر بیان کرد:‌ ایران با صنایع دستی که دارد باید حرف اول جهان را بزند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: