mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۲۶ - ۰۴ مهر ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۰۱۷
تعداد بازدید: ۳۰۷۳
رییس بنیاد مستضعفان در حاشیه آیین کلنگ زنی مدرسه حنانه قلعه گنج اعلام کرد در سال‌جاری تمام مدارس خشت و گلی و کپری شهرستان قلعه‌گنج را بازسازی می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری فارس ، مهندس محمد سعیدی‌کیا در حاشیه آیین کلنگ‌زنی مدرسه حنانه در این شهرستان اظهار داشت: کار خود را برای بازسازی و ساخت مدارس خشت و گلی از امسال آغاز خواهیم کرد و تمام مدارس خشت و گلی و کپری را بازسازی می‌کنیم.

 

رییس بنیاد مستضعفان گفت :  مشاورین با تجربه ای برای طرح پیشرفت  منطقه اقتصاد مقاومتی  قلعه‌گنج در نظر گرفته‌ایم و در حال اجرای برنامه های موثری در این شهرستان هستیم که بر اساس اولویت و ضرورت در حال اجرا هستند و این اقدامات روشن و نمایان هستند.

 

وی افزود: بنیاد مستضعفان با تمام توان در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال برای خانواده های روستایی در این منطقه گام بر می دارد.

 

سعیدی کیا به اجرای فاز دوم پروژه تعمیم ترسیب کربن جازموریان با عنوان پروژه توانمند سازی، طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج اشاره کرد و افزود: این شهرستان گنجینه توانمندی هاست و ما آمده ایم به کمک مردم تمامی منابع را در راستای توسعه و رشد این شهرستان بکار بگیریم.

 

وی اظهار کرد: صندوق های کوچک خرد اعتباری توسعه روستاها راه اندازی شده و به همان میزان که آورده ریالی مردم باشد بنیاد مستضعفان نیز به تقویت این صندوق ها کمک خواهد کرد و این صندوق ها می تواند گام مهمی در راستای توسعه روستاها باشد.

 سعیدی‌کیا در انتهای سخنان خود از  همکلاری مسوولان شهرستان و استان به ویژه استاندار کرمان به دلیل همکاری‌ و همچنین از همه افرادی که برای خدمت به این منطقه اقتصاد مقاومتی آمده‌اند، تقدیر کرد.

 


بازسازی با همکاری آموزش و پرورش و بنیاد مستضعفان

بنابر این گزارش رئیس سازمان نوسازی مدارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قلعه‌گنج در حاشیه آیین کلنگ‌زنی احداث مدرسه حنانه اظهار داشت: با مشارکت بنیاد مستضعفان احداث ۵۰ کلاس در دستور کار قرار دارد.

 

مرتضی رئیسی بیان داشت: ۵۰ درصد از هزینه‌های ساخت این مدارس را بنیاد مستضعفان و ۵۰ درصد دیگر را وزارت آموزش و پرورش تامین خواهد کرد.

 وی خاطرنشان کرد: این مدارس به شرط داشتن دانش‌آموز تا مهر ماه سال آینده تکمیل می‌شوند و دانش‌آموزان مدارس فرسوده کپری می‌توانند از سال آینده در این کلاس‌ها به تحصیل خود ادامه دهند.

 شهرستان قلعه گنج واقع در 430 کیلومتری جنوب کرمان از مناطق محروم است که با پیگیری استاندار به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و قرار است با مدیریت بنیاد مستضعفان  طرح های زیربنایی و اقتصادی در این منطقه با مشارکت مردم و بخش خصوصی  اجرا شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها