mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۶ - ۱۱ مهر ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۰۵۲
تعداد بازدید: ۴۷۶۷
هرمزگان به زودی به قطب فولاد ایران تبدیل می شود
با هدف بهره برداری از فاز یک فولادسازی در نیمه دوم سالجاری نخستین آزمایش سرد کوره قوس الکتریکی در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با موفقیت انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، مهندس علی دهاقین مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در حاشیه این تست  موفق یک روزه ، گفت: در راستای بهره برداری از پروژه فولادسازی فاز یک فولادکاوه جنوب کیش با ظرفیت تولید یک میلیون و 200 هزار تن در سال ، تست های سرد این پروژه عظیم صنعتی آغاز شد و در نخستین تست سرد، کوره قوس الکتریکی این فاز مورد آزمایش های مشخصی قرار گرفت که این آزمایش ها در همان روز با موفقیت به پایان رسید.

 

وی بهره برداری از این فاز را موجب افزایش تولید داخلی صنعت فولاد برشمرد و ادامه داد: در این مرحله از آزمایشات، انرژی برق شبیه سازی و سیستم HMI، هیدرولیک و توان تجهیزات دیگر کوره قوس الکتریکی مورد بررسی قرار گرفت .

 مهندس دهاقین در خصوص دیگر مراحل این تست ها تشریح کرد: مراحل کامل حرکت های کوره قوس با موفقیت اجرا شد، همچنین سیستم شارژ سریع کوره شامل حرکت های سکوئنسی و اتوماتیک نیز مورد آزمایش قرار گرفت.

 

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش تست های سرد را با هدف حصول اطمینان از رعایت استاندارها و شاخص های تعیین شده دانست و خاطر نشان ساخت: در این دوره از آزمایش ها  اینترلاک های مربوط  به حرکت های کوره کنترل شده  و راه اندازی حرکت  اضطراری کوره قوس الکتریکی نیز با موفقیت به پایان رسید.

 

وی در پایان از ادامه آزمایشات سرد این کارخانه خبر داد و افزود: با اتمام تست های سرد به سمت تست های گرم خواهیم رفت و در نهایت با استعانت از خداوند متعال نخستین محصول این مجموعه را وارد بازار خواهیم کرد

وی در انتهای سخنان خود  از تمامی کارگران زحمت کش ،کارشناسان و مدیران این پروژه عظیم صنعتی تقدیر و تشکر کرد و  نوید داد: ارمغان سال ها تلاش مدیران بومی و کارشناسان داخلی در نیمه دوم سالجاری به نتیجه خواهد رسید و هرمزگان را به قطب فولاد ایران تبدیل و میزان سرانه تولید داخلی فولاد را با افزایش چشمگیری روبرو خواهد کرد.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها