mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۴۴ - ۲۳ مهر ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۰۸۵
تعداد بازدید: ۲۷۵۹
با حضور مهندس سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان ، حجت السلام والمسلمین یعقوبی امام جمعه بجنورد و جمعی از مسوولان در جمع مردم روستای «یکه صعود » شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی ، آیین اهدای 2 هزار فقره اسناد مسکونی به مردم اهل سنت این شهرستان بر گزار شد.

با حضور مهندس سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان ، حجت السلام والمسلمین یعقوبی امام جمعه بجنورد ،  مهندس کاری مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد  و جمعی از مسوولان در جمع مردم روستای «یکه صعود » شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی ، آیین اهدای  2 هزار فقره اسناد مسکونی به مردم اهل سنت این شهرستان بر گزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان مهندس محمد سعیدی کیا در این آیین گفت: مردم این شهرستان  مرزی و محروم شایسته بهترین و صادقانه ترین خدمت رسانی  از سوی مسوولان هستند و  این مردم هر موقع نیاز بوده وظایف شان را در قبال نظام اسلامی به نحو احسن انجام داده اند ، پس ما هم باید صادقانه و با تمام توان به آنها خدمت کنیم .

 

وی گفت: این اسناد برای زمین های تا سقف 500 متر مربع به صورت رایگان بوده و مازاد آن تا 700 متر مربع در قبال اخذ 10 درصد هزینه کارشناسی اهدا می شود که بر اساس آیین نامه های مصوب و قانونی بنیاد این مبلغ اندک در واقع تعادلی بین افرادی که زمین با متراژ های بالاتر دریافت می کنند ایجاد می کند.

مهندس سعیدی کیا در ادامه تاکید کرد ، وجوهات  مازاد بر متراژ رایگان  با هماهنگی دفتر مقام معظم رهبری و همکاری استانداری محترم برای افزایش اعتبار مذکور  در راستای عمران و آبادانی و رفع محرومیت و ایجاد اشتغال در  خود منطقه شهرستان راز و جرگلان صرف خواهد شد.

 

سعیدی کیا خاطر نشان کرد: تاکنون بالغ بر 13 هزار فقره سند در روستاهای کشور صادر شده است و امیدواریم این تعداد تا پایان امسال به 16000 افزایش یابد که از این تعداد سهم هموطنان اهل سنت بالغ بر 6هزار سند است.

 حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی امام جمعه شهرستان بجنورد نیز در این آیین با بیان حدیثی از پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: دو چیز است که بالاتر از آن چیزی نیست یکی ایمان به خدا و دیگری کمک و خیر رسانی به خلق خدا یعنی خدمت به مردم و کار برای مردم است  و با اشاره به مصداق عینی  طرح محرومیت زدایی بنیاد به خدمت به مردم افزود: خدمت به مردم خیلی با ارزش است و خدا رو شکر و سپاس می گوییم که در طول عمر 36 ساله انقلاب نظام جمهوری اسلامی مردان خالص زیاد پرورش داده که خدمات زیادی برای مردم انجام داده اند.

 

فرماندار شهرستان راز و جرگلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در آستانه سومین سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری قرار داریم گزارش داد : تعداد 83 پروژه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در شهرستان راز و جرگلان با اعتباری بالع بر 1280 میلیارد ریال اجرا شده که هم اینک میانگین پیشرفت پروژهای بهره برداری نشده بالای 80 درصد است و برخی از این پروژه ها نیز به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است در حاشیه این مراسم  ریاست بنیاد مستضعفان و هیات همراه  مورد استقبال آیینی هموطنان میهمان نواز ترکمن قرارگرفتند و همچنین نبیره شاعر بزرگ ایرانی ترکمن مختومقلی فراغی نیز در جمع بزرگان روستای «یکه صعود»  به میهمانان خیر مقدم گفتند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها