mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۵ - ۲۸ مهر ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۱۰۲
تعداد بازدید: ۲۶۱۷
با حضور مسوولان استان وشهرستان و جمع کثیری از مردم
چهارشنبه 22 مهر ماه گذشته پروژه تقاطع غيرهمسطح نخبگان و بلوار شهيد قدرت اله چگيني در شهرستان قزوین با حضور مسوولان استانی و شهری قزوین ، مدیر عامل هلدینگ پایاسامان پارس مهندس شاهسواری ، مدیر عامل مهندس اصیلی و سایر عوامل اجرایی پروژه به بهره برداری رسید.

چهارشنبه  22 مهر ماه گذشته  پروژه تقاطع غيرهمسطح نخبگان و بلوار شهيد قدرت اله چگيني درشرق بزرگراه ملاصدرا در شهرستان قزوین  با اعتباری بالغ بر 450 میلیارد ریال با حضور مسوولان استانی و شهری قزوین ، مدیر عامل هلدینگ پایاسامان پارس  مهندس شاهسواری ، مدیر عامل  مهندس اصیلی و سایر عوامل اجرایی پروژه  به بهره برداری رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت  ملی ساختمان ، این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و تواختن سرود جمهوری اسلامی آغاز و در ابتدای مراسم  استاندار قزوین  مهندس روزبه با اشاره به پروژه مذکور گفت : امروز یک پروژه مهم و تاثیرگذار در شهر قزوین افتتاح می شود که در روان سازی تردد شهری تعیین کننده است.

 

در ادامه  شهردار قزوین آقای مهندس نصرتی ضمن ابراز تشکر از شرکت ملی ساختمان  به عنوان مجری پروژه  بیان داشت: امروز با اتحاد و همدلی شاهد به نتیجه رسیدن تلاش‌های عوامل اجرایی این پروژه بزرگ هستیم که از لحاظ طراحی و  موقعیت استراتژیک جزو معدود پروژه‌های شاخص شهر قزوین محسوب می‌شود

وی در ادامه افزود : هدف از اجرای طرح سهولت در دسترسی و بهبود عبور و مرور به منطقه توریستی و گردشگری باراجین قزوین ، اصلاح ورودی و خروجی مسیرهای اتوبان قزوین –کلاچای و قزوین –زنجان به منطقه توریستی باراجین می باشد.

 

بنابر این گزارش ،عملیات اجرای پل های پروژه در مدت 12 ماه به انجام رسیده است و این تقاطع شامل مسیر زیر گذر به طول 500 متر و دو دهانه پل اصلی شمالی و جنوبی دال مجوف با سطح عرشه 900 متر مربع در میدان اصلی آن می باشد همچنین دو دهانه پل روی رودخانه باراجین با سطح عرشه 580 متر مربع جهت اتصال تقاطع غیر همسطح به اتوبان تهران و زنجان احداث شده است .

 

عملیات احداث این پروژه با مسیر تردد به طول 5430 متر و 4 دهانه پل با سطح عرضه 1430 متر مربع و دیوار حائل به طول 1725 متر می باشد.

اهم عملیات اجرایی اصلی پروژه به شرح ذیل می باشد:

1-        آرماتوربندی :2.600 تن                     2-        قالب بندی:40.000 متر مربع

3-        بتن ریزی :33.000 متر مکعب           4-        جدولکاری:16کیلومتر

5-        پیاده رو سازی 13.000 متر مربع      6-        خاکبرداری 250.000 متر مکعب

7-        خاکریزی: 130.000 متر مکعب          8-        هندریل :80 تن

9-        رنگ آمیزی :7.000 متر مربع             10-مدت زمان اجرای پروژه : 30 ماه

نظارت عالیه این پروژه توسط حوزه مــعاونت فنی و عمرانی شهرداری قـــزوین و نظارت مقیم مهندسین مشــاور بهین تردد پارس و پیـــمانکاری آن شــرکت ملی ساختمان بوده است .

گفتنی است  این مراسم با اهدای لوح به عوامل اجرایی پروژه خاتمه یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها