mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۳ - ۱۱ آبان ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۱۴۳
تعداد بازدید: ۲۳۵۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: بنیاد مستضعفان برای راه اندازی بیمارستان قلعه گنج و احداث سه خانه پزشک 50 میلیارد ریال اختصاص داده است.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان محمدرضا محمدی ساردو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه خانه پزشک در شهرستان قلعه گنج احداث شده و در حال آماده سازی است.

 وی تصریح کرد: سه خانه پزشک دیگر نیز با اعتبار سه میلیارد ریال با کمک بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان  در حال احداث است وی با اشاره به تکمیل ساختمان بیمارستان قلعه گنج گفت: این بیمارستان 32 تختخوابی است و برای راه اندازی به 120 کادر درمانی و پرستار نیاز دارد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: تاکنون این بنیاد  11 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات بیمارستان اختصاص داده و دانشگاه علوم پزشکی در حال خرید آنهاست وی اظهار کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز برای تجهیز بیمارستان قلعه گنج 27 میلیارد ریال اختصاص داده که باید هرچه زودتر پرداخت شود.

 محمدی ساردو گفت: راه اندازی بیمارستان قلعه گنج و دیگر بیمارستان های جنوب کرمان یکی از اولویت های طرح تحول نظام سلامت است که باید وزارتخانه نگاه ویژه ای به آن داشته باشد.شهرستان قلعه گنج 90 هزار نفر جمعیت دارد و آخرین نقطه این شهرستان بیش از 700 کیلومتر تا مرکز استان فاصله دارد.

 قلعه گنج به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده و قرار است با محوریت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، طرح های زیربنایی و اقتصادی با هدف توانمندسازی مردم و بهبود اقتصاد منطقه اجرا شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها