mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۴۹ - ۱۶ آبان ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۱۶۲
تعداد بازدید: ۲۳۱۴
16 الی 22 آبان فرصت دیدار از منتخب تاریخ مطبوعات ایران
اولین چاپ اعلام و آگهی در روزنامه‌ها، اولین قانون سانسور در مطبوعات ایران، مشخصات اولین فارغ التحصیلان دوره روزنامه‌نگاری در ایران و ... از جمله آثار و اسنادی هستند که در «موزه مطبوعات» به نمایش در‌آمده اند. ‌

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  رضا صدیقی - رییس روابط عمومی  موسسه فرهنگی موزه‌های بنیاد مستضعفان  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اعلام کرد: در نمایشگاه مطبوعات امسال یک نمونه و بخش کوچکی از نسخه‌ها و اسنادی که بعدها تحت عنوان «موزه مطبوعات ایران» به نمایش خواهیم گذاشت‌ را در قالب پیش طرح ارائه دادیم .

 

صدیقی با اشاره به غرفه «موزه مطبوعات ایران» در نمایشگاه گفت: تلاش ما بر این است که چشم‌انداز و اهداف موزه مطبوعات ایران را در این غرفه به نمایش بگذاریم. یافته‌های خودمان را به گنجینه مطبوعات ایران اضافه کردیم و بخشی از آنها در نمایشگاه امسال در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

 

رییس روابط عمومی  موسسه فرهنگی موزه‌های بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: قبلا 145 نشریه قاجاری وجود داشته است که ما با تلاش کارشناسانمان توانستیم 85 نشریه دیگر را به این مجموعه اضافه کنیم.

برخی از نشریه‌های قاجاری، نمونه اولین لگوهای مطبوعات ایران، ریشه‌شناسی واژه روزنامه در 85 کشور جهان، اطلاعات آماری در حوزه رسانه و مطبوعات، سند اولین قانون مطبوعات ایران، سیر تحولات تاریخ حوزه مطبوعات و همچنین برخی از وقایع تاریخی مطبوعات از انقلاب مشروطه تا امروز از جمله موضوعاتی بود که در غرفه «موزه مطبوعات ایران» در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات شاهد آن خواهیم بود.

اولین چاپ اعلام و آگهی در روزنامه‌ها، اولین قانون سانسور در مطبوعات، مشخصات اولین فارغ التحصیلان دوره روزنامه‌نگاری در ایران، سند تشکیل اولین سندیکای روزنامه‌نگاری ایران و خبرنگاران مطبوعات ایران،‌ عکس‌هایی از اولین معاونت مطبوعاتی بعد از انقلاب و یکسری آثار دیگر مثل دستگا‌ههای چاپ قدیمی ،‌ دوربین‌های خبرنگاری و .. از جمله اسناد و آثاری هستند که در غرفه موزه مطبوعات در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به نمایش درمی‌آیند .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها