mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۵۰ - ۲۱ آبان ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۱۶۶
تعداد بازدید: ۳۶۱۶
شرکت سیمان نهاوند موفق به تولید یک نوع سیمان مخلوط و اخذ مجوز کاربرد استاندارد آن تحت عنوان سیمان پوزولانی ویژه از سازمان ملی استاندارد ایران شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت سیمان نهاوند ، پیرو افزایش و تنوع محصولات تولیدی کارخانه، واحد کنترل کیفیت اقدام به تست آزمایشگاهی و صنعتی جهت تولید سیمان پوزولانی ویژه نموده و نهایتاً پس از نمونه برداری توسط اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی، شرکت سیمان نهاوند موفق به اخذ مجوز کاربرد علامت استاندارد برای تولید سیمان پوزولانی ویژه گردید و به جمع تولیدکنندگان این نوع سیمان در کشور پیوست.

 

بنابر این گزارش ،شرکت سیمان نهاوند علاوه بر اخذ مجوز استفاده از علامت استاندارد سیمانهای تیپ 425-1 ، تیپ 2، تیپ 5  و پوزولانی، موفق به کسب استاندارد سیمان پوزولانی ویژه گردید که تولید این سیمان برای بزرگترین کارخانه صنعتی شهرستان نهاوند افتخار بزرگی محسوب می شود.

 سیمان پوزولانی ویژه سیمان نهاوند علاوه بر بالاتر بودن از حد استاندارد ایران، به سبب حرارت هیدراسیون اولیه کم، دارای کاربرد گسترده ای در بتن ریزی های حجیم می باشد.

 گفتنی است؛ این نوع سیمان از خانواده سیمان های مخلوط می باشد و از افزایش بیش از 15% و تا 40% وزنی ماده پوزولانی به کلینکر در آسیابهای سیمان تولید و با نشانه (پ.پ.و) عرضه می گردد.

 هم اکنون پروسه تولید این سیمان در کارخانه سیمان نهاوند آغاز شده و نسبت به نیاز مشتری تولید و تحویل می شود. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها