mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۵۶ - ۲۵ آبان ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۱۸۳
تعداد بازدید: ۲۱۵۶
"راما فوزا"، معاون اول رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی در صدر هیاتی عالی‌رتبه متشکل از 160 بازرگان و صاحبان صنایع وارد تهران شد ودرهتل پارسیان آزادی تهران اقامت کرد.

وی در طول اقامت خود با مقامات ارشد ایران دیدار و مقدمه سفر رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی به تهران را فراهم ساخت.هیئت همراه معاون رئیس‌جمهور آفریقا هیئتی متشکل از 160 بازرگان و صاحبان صنایع و سرمایه آفریقای جنوبی بودند که با همتایان ایرانی خود در بخش خصوصی دیدار داشتند که بیشتر دیدارها در سالن های هتل پارسیان آزادی با برنامه ریزی و هماهنگی کامل برگزار شد.

 

"رامافوزا" ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران از کمک به مبارزات مردم آفریقای جنوبی علیه آپارتاید گفت: "این کمک ها باعث شد ما سریعتر به پیروزی برسیم. وی افزود:

آقای ماندلا پس از رهایی از زندان در سال ۱۹۹۲ به تهران سفر کرد و بعد از اینکه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد تلاش کرد روابط با تهران گسترش یابد." "سیریل رامافوزا" معاون رئیس جمهور آفریقای جنوبی هدف از سفر خود به جمهوری اسلامی ایران را تقویت و تحکیم روابط فیمابین عنوان کرد و گفت: دو کشور از روابط دیرینه و تاریخی برخوردار هستند و در روزهای سختی که آفریقای جنوبی علیه آپارتاید مبارزه می‌کرد، از حمایت‌های ایران برخوردار بود. معاون رئیس جمهور آفریقای جنوبی با اشاره به زمینه‌های متعدد برای همکاری‌های تهران- پرتوریا تصریح کرد: روابط میان جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی بر اساس منافع مشترک است و ما به دنبال تحقق اهداف و منافع دو ملت هستیم. وی با اشاره به حضور سرمایه گذاران و تجار آفریقای جنوبی در این سفر، از فراهم شدن شرایط و بسترهای لازم برای سرمایه گذاری شرکت‌های آفریقای جنوبی در ایران قدردانی کرد و گفت: شرکت‌های آفریقای جنوبی برای فعالیت و سرمایه گذاری در ایران جدیت دارند.

 او با تأکید بر حضور بیش از پیش سرمایه گذاران ایرانی در بازار آفریقای جنوبی، ضرورت توسعه همکاری‌های بانکی را برای تقویت مناسبات تجاری و اقتصادی فیمابین مورد تأکید قرار داد.

 وی همچنین حمل و نقل دریایی، کشتیرانی، شیلات و آبزی پروری را از دیگر زمینه‌های همکاری میان دو کشور برشمرد و گفت: آفریقای جنوبی علاقمند است از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه‌ها استفاده کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها