mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۹ - ۲۹ آبان ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۱۹۶
تعداد بازدید: ۳۴۱۰
در مراسم بازگشایی پیست اسکی
مدیرعامل مجموعه فرهنگی‌-تفریحی توچال در مراسم بازگشایی پیست اسکی ضمن پاسخگویی به ادعای عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران ، تضمین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تحقق درآمد را از اهداف بنیاد همسو با اجرای قانون اصل ۴۴ عنوان کرد و گفت: کل پروژه‌های اقتصادی ما در این مجموعه برای جذب بخش خصوصی ۵۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  ، طی مراسمی با حضور  سید محمد رضا پرهیزگار مدیرعامل مجموعه تله کابین توچال ،طالبی رییس فدراسیون اسکی و جمعی ازمسوولان فدراسیون و علاقمندان به اسکی در ارتفاع 3500 متری از سطح دریا بازگشایی شد.

سید محمد رضا  پرهیزگار در این نشست خبری گفت: بنیاد مستضعفان در مجموعه توچال با رویکرد ارتقای کمی و کیفی خدمات، تلاش کرده است در پروژه‌های اقتصادی توجیه‌دار از نظر مالی، بخش خصوصی را وارد کند و در پروژه‌های اقتصادی که توجیه مناسبی ندارند، خود سرمایه‌گذاری کند.

وی‌ با بیان اینکه 99.9 درصد سهام توچال متعلق به بنیاد مستضعفان است، ادامه داد: در راستای ارتقای کمی و کیفی خدمات،‌ طرح جامع توسعه در دستور کار قرار گرفت و با انجام مطالعات طی 6 ماه اخیر طرح توجیهی فنی و اقتصادی تهیه شد.

پرهیزگار با بیان اینکه در راستای مسوولیت های اجتماعی و خدمات رسانی طرح‌های فاقد توجیه اقتصادی در مجموعه های تفریحی و خدماتی  توسط بنیاد مستضعفان تأمین مالی می‌شود و طرح‌های سود ‌ده  جهت افزایش مشارکت به بخش خصوصی سپرده می‌شود، گفت: بنیاد مستضعفان به دنبال کسب سود از سبد تفریحی مردم نیست و درآمد یک مرکز صرف توسعه و پروژه‌های عمرانی آن مرکز می‌شود

مدیرعامل مجموعه فرهنگی‌-ورزشی توچال با بیان اینکه مقدمات  جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای این مجموعه تا 2 ماه آینده انجام خواهد شد، گفت: در مطالعات و تدوین طرح‌های فنی ـ اقتصادی منفعت سرمایه‌گذار به عنوان یک اولویت  مدنظر است.

وی از تضمین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تحقق درآمد این بخش خبر داد و افزود: کل پروژه‌های اقتصادی ما در این مجموعه برای جذب بخش خصوصی حدود 500 میلیارد تومان است.

پرهیزگار با بیان اینکه روزانه در 8 ساعت کاری 4 هزار و 800 نفر ظرفیت  خدمات دهی را داریم، گفت: تلاش می‌کنیم درصد بیش‌تری از خانوارها از این مجموعه ورزشی استفاده کنند.

مدیرعامل مجموعه فرهنگی‌-ورزشی توچال به بررسی‌های استانداردهای این مجموعه‌ توسط سازمان استاندارد اشاره کرد و گفت: هر سه ماه یک بار کارشناسان سازمان استاندارد از مجموعه تله‌کابین بازدید کرده و مجوزها را صادر می‌کنند و تله کابین توچال با اجرای چندین پروزه ایمنی و بهسازی  اولین تله کابین کشور است که موفق به کسب استاندارد های  مصوب شده است .

وی به تفاهم با سازمان هواشناسی برای نصب سه ایستگاه در مجموعه توچال اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری میزان درآمد این مجموعه فرهنگی ـ ورزشی 18 میلیارد تومان‌ باشد.

گفتنی است در حاشیه مراسم مدیر عامل مجموعه توچال ضمن گلایه از برخی مسوولان که بدون مشورت با کارشناسان و اخذ اطلاعات لازم  اقدام به اظهار نظر های غیر واقعی می کنند بیانیه زیر را در اختیار خبرنگاران قرار داد.

 

جوابیه مجموعه توچال خطاب به عضو محترم شورای شهر تهران

جناب آقای دکتر چمران

ریاست محترم شورای شهر تهران

با سلام

  احتراماً، عطف به تذکرات پیش از دستور آقای محمد حقانی در دویست و هشتمین جلسه ی علنی شورای اسلامی شهر تهران مطالبی توسط ایشان در مورد شرکت تله کابین توچال بیان گردید که ضمن تقدیم پاسخ تنظیمی خواهشمند است حسب قوانین و مقررات دستور فرمایید نسبت به قرائت آن در اولین جلسه ی شورا در راستای تنویر افکار عمومی اقدام نمایند.

 

جناب آقای حقانی

عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران

با سلام

احتراماً، بیانات جنابعالی در دویست و هشتمین جلسه ی شورای شهر تهران که توسط خبرگزاری ها منتشر گردید سایه گستر ابهاماتی است که به منظور تنویر افکار عمومی در دفاع از زحمات همکاران و صیانت از برند تجاری تله کابین توچال مجبور به پاسخگویی می باشم :

1-     صدای تولید شده در استفاده از تله کابین ، مربوط به فرسودگی تله کابین نیست بلکه به دلیل تکنولوژی موجود در زمان ساخت تله کابین و نوع قرقره های به کار رفته در دکل های خطوط می باشد ، ضمن اینکه فرسودگی مبیّن ایمن نبودن نیست.

2-     طرح مطالعات فنی و الزامات ایمنی به منظور احداث خط جدید در کنار خط تله کابین موجود از بهمن ماه سال گذشته با دعوت از سه شرکت بزرگ اروپایی سازنده تله کابین و مشارکت آنان تهیه و انشاءا... پس از تصویب و تامین اعتبار ، به مرحله ی اجرا در خواهد آمد.

3-     به عنوان یکی از طولانی ترین خطوط پیوسته تله کابین در دنیا و به عنوان اولین شرکت تله کابین کشور ، مجوز استاندارد ایران را برای بهره برداری از خطوط تله کابین اخذ نمودیم و علاوه بر آن برای تست کابل نیز از شرکت بازرسی ذیصلاح خارجی استفاده می کنیم.

4-     خطوط تله کابین توچال با ظرفیت جابجایی 600 نفر در ساعت امکان جابجایی حدود 5000 نفر را در ازای 8 ساعت کار دارد که در روزهای آخـر هفتـه و تعطیـل ، به دلیـل استقبال مردم ساعات کار خطوط به 10 ساعت افزایش می-یابد.

5-     تاکید ریاست محترم بنیاد مستضعفان ، الویت خدمت رسانی به مردم بدون توجه به منفعت اقتصادی بوده و در همین راستا ، علی رغم نرخ تورم موجود و افزایش هزینه  های انرژی ، در دو سال اخیر هیچگونه افزایش قیمت نداشته ایم که این امر تاییدی بر ، خدمت صادقانه و به دور از منفعت اقتصادی می باشد.

6-     در روز جمعه 22 آبان ماه با توجه به استقبال بی نظیر مردم ، از ساعت 30/9 صبح  به بعد فروش بلیت برای ایستگاه 7 و استفاده از پیست اسکی و همچنین از ساعت 12 ظهر برای ایستگاه پنجم ممنوع شد که مورد اعتراض مردم نیز واقع گردید که این اقدام در راستای رفاه حال عزیزان و بدون توجه به منفعت اقتصادی صورت گرفت و علیرغم تذکر متعدد همکاران ، مردم استفاده از هوای بی نظیر ارتفاعات توچال را بر زمان طولانی انتظار ترجیح دادند و این بی توجهی به تذکرات مسوولین ایستگاه ها برای انتقال به سمت ایستگاه های پایین تر موجب شد که تداخل اسکی بازان و مردم عادی در ایستگاه پنجم موجب انتظار چندین ساعته مردم شود که با این حال ، با اسکان میهمان در سالن انتـظار و پـذیـرایی با نوشـیدنی گـرم ، تدابیر لازم جهت جلب رضایت مندی مشتریان صورت پذیرفت و با همه ی این اوصاف در راستای تکریم میهمان با ارسال پیامک و ... از مردم عذرخواهی گردید.

7-      9/99 درصد از سهام شرکت تله کابین توچال متعلق به بنیاد مستضعفان و مابقی یک دهم مربوط به 18 سهامدار شخصی است که حتی شهرداری سهمی در بین 18 سهامدار جزء هم ندارد و این موضوع با اخذ استعلام از اداره ی ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران قابل پیگیری است.

ضمن تشکر از انتقادات سازنده جنابعالی و با عنایت به مراتب معروضه فوق پاسخ منطقی و کارشناسانه به موضوعات مطروحه در بیانات جنابعالی به شرح ذیل مورد استدعاست :

1-     به عنوان عضو محترم شورای شهر و معتمد مردم براساس چه مستنداتی شهرداری تهران را مالک 13 درصد سهام شرکت تله کابین توچال ، می دانید ؟!!

2-     با چه استدلال کارشناسی و مستند ظرفیت خطوط تله کابین توچال را 1500 تا 2000 نفر اعلام نموده اید ؟!

3-     چه اطلاعات فنی و تخصصی ، تکنولوژی قدیمی دستگاه را دلیل ایمن نبودن و فاقد استاندارد اعلام می نمایید درصورتی که خطوط تله کابین توچال دارای مجوز بهره برداری از سازمان ملی استاندارد ایران می باشد ؟!

در خاتمه برخود لازم میدانم از حمایت و تعامل شهردار محترم تهران بویژه شهردار محترم منطقه یک در راستای عملی نمودن فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر « زیبا تر و پر بهره تر نمودن مجموعه برای مردم » تشکر و قدردانی نمایم.

سید محمد رضا پرهیزگار مدیر عامل مجموعه توچال

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
میرسلیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
2
0
پیشنهاد می کنم بنیاد مستضعفان بخشی از سرمایه گذاری خود را در این مجموعه به گسترش فرهنگ ورزش های همگانی اختصاص دهد
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
1
0
-لطفا واژه ها را اصلاح فرمائید طرح هائی که فاقد توجیه اقتصادی برای بخش خصوصی است
-بدیهی است طرح های مورد نظر شما تبعات وآثا اجتماعی وفرهنگی را داراست که قابل سنجش به وجه نقد نمی باشد
-بهره وری با افشاء منابع کل اقتصادی در کف بسر می برد کل سیستم با تمام امکانات ومنابع دریک سال مالی اینقدر عایدات داشته باشد انتظار سرمایه گذار چیست .
مدیر پایگاه با سلام و عرض ادب و تشکر از تذکر شما

 مستحضر هستید منظور از طرح های غیر قابل توجیه اقتصادی طرح هایی است که بنیاد مستضعفان در راستای ماموریت ها و رسالت های اجتماعی  و فرهنگی خود اجرا می کند از جمله ویژه برنامه های فرهنگی و هنری ، توسعه فضای سبز، فراهم آوردن امکان استفاده همه اقشار جامعه از خدمات ، بهسازی مبلمان محیطی و.....   بدیهی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز شرکت  تله کابین توچال با رعایت قوانین و مقررات مصوب  مزیت های  ویزهای را   پیش بینی خواهد کرد
عزیزالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
1
0
جناب حقانی بهتر است قبل از تله کابین توچال به آلودگی صوتی ، پارازیت ها و آلودگی هوای شهر تهران بپردازد. توچال بهترین مجموعه تفریحی این فصل است و مشکلی ندارد. با تشکر
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۲
0
1
با سلام . بنظر می آید همکاران عزیز هنوز با مفاهیم اقتصادی و توجیه پذیری آشنا نبوده و بجای دفاع به حق از مطالب ابهام را بیشتر می نمایند .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۶
0
0
با سلام خدمت شما
بنده یک پیشنهاد بابت یک شرکت زیر مجموعه ی شماداشتم پارک ارم شرکت شما چهار ماه از سال رو بدون فعالیت میمونه اگه این شرکت دست ی بخش خصوصی بود باترفندهای تبلیغاتی مشتری جذب میکرد مثل تخفیف دادن توی کل ایام هفته اما الان تنها دارامدش باغ وحش وروزهای پنجشنبه جمعه شهربازیش فعالیت میکنه که درامد جزئی داره این همه سرمایه چهار ماه از سالو خاک میخورن خیلی از مردم نمیدونن پارک ارم اصلا بازه یا نه اما میشه با تبلیغات وتخفیف ویژه درایام هفته مثلا50درصدی از شنبه تا چهارشنبه حتی روز های برفی هم مشتری داشت ودرامد قابل توجهی کسب کرد واستهلاک دستگاه که به صورت راکد میمونن باد بارون گردوخاک وعواملی از این قبیل جلوگیری کرد با فعال بودن دستگاهها نظا فت روزانه دارن اما با تعطیل بودنشو تا 3الی 4 ماه نظافتی تو کار نیست چون تعدیل نیرو میکنن خواهش میکنم اگر این نامه رو خوندین حتی اگه شده با یک پیام کوتاه که نامموخونین بهم بزنین خیلی خیلی خوشحال میشم ممننم.
پرطرفدارترین ها