mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۰ - ۰۷ آذر ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۲۰۳
تعداد بازدید: ۲۲۲۷
رییس بنیاد مستضعفان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران
رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه احداث آسمانخراش توسط بنیاد فعلاً در حد یک ایده است، گفت: مراحل قانونی احداث آسمانخراش از جمله صدور مجوزها، پهنه‌بندی و تأییدیه شورای عالی معماری و شهرسازی و همه مجوز های مورد نیاز قانونی قبل از هر اقدام اجرایی اخذ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان مهندس محمد سعیدی‌کیا در نشست خبری در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر برنامه احداث آسمانخراش توسط بنیاد مستضعفان گفت : بنیاد مستضعفان یک کنفرانس علمی با موضوع آسمانخراش با حضور یکی از متخصصان برجسته کشور که استاد دانشگاه برکلی بود،‌ برگزار کرد.

 

وی با بیان اینکه موضوع کنفرانس بخش سازه و ساختمان‌های بلند بود، تصریح کرد: در حاشیه این کنفرانس بحث‌هایی در مورد وارد شدن بنیاد به بلندمرتبه سازی شد، اما هنوز هیچ برنامه‌ای  در این زمینه نداریم و هیچ کاری را بدون اینکه مصوبات قانونی، مصوبات و مجوزها را اخذ شود شروع نمی‌کنیم،

 

در ادامه منوچهر خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان هم دراین‌باره گفت: ببینید در بخش ساختمان بنیاد با توصیه‌های ریاست بنیاد تنها  در کارهای اثرگذار و ماندگار وارد می‌شود، ساخت و ساز معمولی را بخش  خصوصی و مردم انجام می‌دهند.

 وی اضافه کرد: قاعدتاً اگر ما پهنه‌های بزرگی در شهرهای کشور داشته باشیم باید تا جایی که می‌توانیم سطح اشغال را کم کرد و به فضای عمومی شهر داد و از ارتفاع استفاده کرد. این مسئله در حد کلیات و ایده است و در حال فکر کردن به  پهنه‌های چندهکتاری هستیم  که ممکن است امکان اجرای این ایده را بررسی کنیم

 وی تأکید کرد: ممکن است که روی یک مورد تمرکز بیشتری پیدا کنیم و البته کاربری بلند مرتبه سازی   مسکونی نیست و کاربری‌های آن عمومی است.

 وی ادامه داد: «حتماً مراحل قانونی احداث آسمانخراش از جمله صدور مجوزها، پهنه‌بندی و تأییدیه شورای عالی معماری و شهرسازی اخذ خواهد شد و بعد از آن جدی تر می توان روی  این موضوع  بحث کرد».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها