mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۰۸ - ۱۰ آذر ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۲۱۱
تعداد بازدید: ۲۱۵۰
با همکاری شرکت خدمات مسافرتی «ایتو» صورت پذیرفت
امکان سنجی و شناسایی مسیر و امکانات مسابقه جهانی دو ماراتون راه ابریشم با حضور 100 دونده ماراتن حرفه ای در مسیر 250کیلومتری منطقه کویر لوت مرکزی ایران با خدمات شرکت خدمات مسافرتی آیتو صورت پذیرفت .

در ادامه برنامه های  امکان سنجی و شناسایی مسیر و امکانات مسابقه جهانی ماراتون راه ابریشم  كه براي اولين بار در ايران صورت خواهد گرفت و 100 دونده ماراتن حرفه اي از بيش از 20 كشور جهان مسير 250 كيلومتري را در منطقه لوت مرکزی پيموده و به رقابت خواهند پرداخت .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت آیتو ، پس از امکان سنجی مرحله اول در ماه سپتامبر گذشته طی اواخر آبان ماه گذشته یک گروه سه نفره ایتالیایی به همراه 27 نفر گروه پشتیبانی  متشکل از کارشناسان ایرانی ،دومین سفر شناسایی کویر لوت به مدت 4 روز در منطقه لوت مرکزی انجام شد.

 

بنابر این گزارش ، در این برنامه تیم کارشناسان 250 کیلومتر مسیر مسابقه اعم از جنگل های نبکا، دره دلفینها، پهنه گندم بریان ، رود شور و کلوتهای لوت ، پهنه های همادایی و روستاهای حاشیه کویر را پیموده و بابررسی دقیق عوارض و وضعیت ژئومورفولوژیک منطقه مبادرت به شناسایی نقاط کنترل و اردوگاه های مسیر کردند  و عملیات  طراحی مسیر را با موفقیت انجام دادند.

 

این گزارش می افزاید :  گروه با هماهنگی قبلی در دیدار استاندار کرمان آقای رزم حسینی و معاونان و مشاوران ایشان ،گزارش برنامه و اهمیت آن و نیز در خواست های خود را مطرح کردند که مورد توجه استاندار قرار گرفت و ایشان جهت اجرای بهتر برنامه علاوه بر ارائه رهنمودهای ارزنده، دستوراتی را به زیرمجموعه خود برای همکاری بیشتر ابلاغ کرد .

 

برگزاری نخستین ماراتن سخت کویری جهان در کویر لوت کرمان

پائولو برگینی دونده مشهور ماراتن در بیابان‌ها و کویرهای جهان این بار تصمیم دارد تا نخستین ماراتن سخت کویری جهان را در کویر لوت کرمان برگزار کند.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ اولترا ماراتن کویر شهداد کرمان با حضور شرکت‌کنندگانی از سراسر جهان اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

 

این ماراتن که به اولترا ماراتن جاده ابریشم ایرانی معروف است در یک مسیر ۲۵۰کیلومتری طی ۶ روز برگزار می شود.

این ماراتن از یک کاروانسرای تاریخی در کرمان شروع می‌شود و پس از طی مسافت کویر لوت ایران در خود شهر کرمان به پایان می‌رسد.

پائولو برگینی دونده مشهور ماراتن اهل ایتالیا این مسابقات را برگزار می کند.

وی تاکنون کویرهای نقاط مختلف جهان از مصر تا مراکش و صحراهای آمریکا و آفریقا را زیر پا گذاشته و قهرمان ماراتن های کویری جهان لقب گرفته است. نزدیک به ۶ ماه مانده به برگزاری این رویداد، بیش از ۱۵۰دونده حرفه‌ای از ۵۰کشور جهان آمادگی خود را برای حضور در رویداد کویری ایران و دویدن در اولترا ماراتن جاده ابریشم ایرانی اعلام کرده‌اند.

سهل ترین مسیر برگزاری ماراتن کویری ایران که در ۲۰کیلومتری آخر این مسیر و در خود شهر کرمان است، برای حضور علاقه مندان ایرانی و خانواده‌ها آزاد اعلام شده است که می توانند با ثبت نام برای حضور در ۲۰کیلومتر نهایی این ماراتن در کنار دوندگان مطرح ماراتن های کویری جهان بدوند.

ايراني هاي علاقمند براي حضور در اين اولترا ماراتن کويری می توانند با مراجعه به پایگاه اينترنتیwww.paolobarghini.com از آخرين اخبار و فراخوان این ماراتن جهانی مطلع شوند و در صورت تمايل به حضور در اين ماراتن از آموزش های رايگان سايت شخصی وی برخوردار شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها