mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۲ آذر ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۲۴۸
تعداد بازدید: ۲۲۱۸
در اجرای منویات مقام معظم رهبری:
رییس بنیاد مستضعفان : بیش از 99 درصد از ۶۰۰ فقره سند املاک بنیاد مستضعفان در شهرستان میانه به صورت رایگان تحویل شهروندان واجد شرایط میانه‌ای شده است.

رییس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه بیش از  99  درصد از ۶۰۰ فقره سند  املاک بنیاد مستضعفان در شهرستان میانه به صورت رایگان تحویل شهروندان میانه‌ای شده است ، گفت: امیدواریم  که با همکاری مردم برای تکمیل پرونده واجدان شرایط   تا پایان سال جاری شاهد اهدای ۲ هزار فقره سند دیگر باشیم.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، طی آیینی با حضور  مهندس محمد سعیدی‌کیا رییس بنیاد مستضعفان کشور، شبستری معاون سیاسی و امنیتی استان آذربایجان شرقی و حجت الاسلام  حامدی  امام جمعه میانه ،  جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی  ، 14 فقره سند به نیت 14 معصوم   به صورت نمادین از بین  600 فقره سند املاک بنیاد مستضعفان در محل مسجد جامع  شهرستان  به  تنی چند از جانبازان سرافراز و خانواده معظم شهدا و خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد  اهدا شد.

 

 مهندس سعیدی کیا ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  در این مراسم با تاکید بر اینکه حدود 99.4درصد اسناد به صورت  کاملا رایگان به واجدان شرایط  شهرستان میانه تقدیم شده گفت: متراز این 600 فقره از املاک که امروز شاهد تحویل آن بودیم بیش از 45 هزار متر مربع و ارزش ریالی آن معادل 121 میلیارد ریال برآورد شده است و امیدواریم در آینده نزدیک با همکاری واجدان شرایط  در تکمیل پرونده  شاهد اجرای فاز بعدی طرح  حمایتی بنیاد باشیم .

 

وی در ادامه ضمن اعلام  موافقت برای  اجرای مطالعات امکان سنجی  احداث گاوداری 6 هزار رأسی توسط  شرکت مادر تخصصی کشاورزی و دامپروری بنیاد مستضعفان خبر داد و گفت : با هدف اشتغال زایی و محرومیت زدایی در منطقه طرح مذکور  در دستور کار  پژوهش کارشناسان بنیاد قرار می گیرد .

 

تشکر از مقام معظم رهبری

حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه شهر میانه نیز ضمن تشکر از عنایات ویژه مقام معظم رهبری و اقدام مناسب بنیاد مستضعفان کشور در مورد اهدای 600 فقره سند املاک در شهرستان میانه، گفت: امیدواریم بنیاد با سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف شهرستان میانه با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در بخش گردشگری و کشاورزی و صنعت،  باعث تحول منطقه شود.

امام جمعه میانه با اشاره به این موضوع که این اقدام بنیاد در زمره تکالیف دینی به عنوان کمک به برادر دینی است، اظهار داشت: کوچک شمردن کارهای خیر در نزد بندگان خیر ، خداوند باعث افزون شدن نعمت پرودگار است.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در این مراسم افزود: شایسته است که ما مسلمانان از جمله مسوولین که امانت دار خدمت به مردم هستیم در رفع مشکلات و رسیدگی به احوال برادر دینی خود بکوشیم.وی با بیان اینکه امروزه شاهد کمرنگ شدن توجه به احوال برادران دینی خود در جامعه هستیم خواستار عنایت ویژه مردم از جمله مسوولین به این امر شد.

 

حامدی با اشاره به فرمایش امیرالمومنین در حکمت 101 نهج البلاغه گفت: اگر می خواهیم حاجت مردم به طور کامل برآورده شود باید به سه نکته توجه کنیم اینکه ما مسوولین خدمت به مردم را باید کوچک بشماریم هرچند بزرگ باشد زیرا خداوند خود به این خدمت عظمت خواهد داد دیگر اینکه سعی کنیم خدمت برای رضای خدا بوده و در سکوت باشد و سوم اینکه در انجام دادن خدمت و رفع نیاز برادر دینی خود از یکدیگر سبقت گرفته و شتاب کنیم تا فرصت خدمت را از دست ندهیم.

 

 

مدیر عامل سازمان اموال و املاک نیز در این مراسم به ارایه گزارش عملکرد این سازمان در خصوص پیشرفت در اجرای طرح محرومیت زدایی ،نحوه ارایه اسناد به مردم پرداخت و از کلیه دستگاه های ذیربط که بنیاد مستضعفان  انقلاب اسلامی ایران را در اجرای طرح های محرومیت زدایی در شهرستان میانه به ویژه فرماندار ویژه شهرستان، اداره ثبت اسناد و املاک، امام جمعه و دیگر مسوولین استانی و شهرستانی قدردانی کرده  و  خواستار تلاش مضاعف مسوولین برای بهره مندی هرچه بیشتر مردم منطقه از واگذاری اسناد مالکیتی شد و  اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال آتی بقیه اسناد مالکیتی به مردم واگذار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها