mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۳۴ - ۰۲ دی ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۲۸۸
تعداد بازدید: ۲۸۷۱
مدیر پروزه کشاورزی توسعه اراضی نازدشت هرمزگان:
مدیر پروژه کشاورزی اراضی نازدشت هرمزگان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از ایجاد ۸۰۰ فرصت شغلی پایدار در بخش رودخانه رودان هرمزگان خبرداد.

مدیر پروژه کشاورزی  اراضی نازدشت  هرمزگان  از مجموعه پروزه های شرکت کشت و صنعت شهید مطهری وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  با اشاره به ظرفیت‌های  موجود در زمینه صنعت کشاورزی استان از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد ۸۰۰ فرصت شغلی پایدار در بخش رودخانه رودان هرمزگان خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری تسنیم ،چنگیز گرگ‌چالاک با اشاره به ضرورت اشتغال زایی در منطقه اظهار داشت: با مطالعات انجام شده و برنامه‌ریزی دقیق در اراضی زراعی بخش رودخانه شهرستان رودان موفق شدیم با اعتباری بالغ بر 200میلیارد ریال برای 800 نفر اشتغال ایجاد کنیم.

 وی در ادامه  با تاکید بر آماده‌سازی اراضی زراعی استان برای توسعه صنعت کشاورزی و تولید اشتغال بیان داشت: با هزینه 120 میلیون ریال هر هکتار از اراضی کشاورزی نازدشت بخش رودخانه هرمزگان با استفاده از چندین حلقه چاه عمیق به سیستم آبیاری بارانی مجهز شده است.

 

گرگ‌چالاک ادامه داد: منطقه نازدشت بخش رودخانه بیش از 4 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که از این میزان بیش از 110 هکتار به کشت گندم و مرکبات اختصاص داده شده است.

 وی تصریح کرد: کشت دانه‌های روغنی به ویژه کلزا در راستای حرکت به سمت تولید محصولات کشاورزی استراتیژیک و اقتصادی در منطقه مذکور مورد توجه قرار گرفته است.

 

پیش بینی برداشت ۴۰۰تن ذرت در رودخانه

مدیر کشاورزی بنیاد مستضعفان هرمزگان پیش بینی کرد از۵۰هکتار سطح زیر کشت ذرت در اراضی بنیاد مستضعفان نازدشت ۴۰۰تن محصول برداشت شود.

چنگیز گرگ چالاک گفت: با توجه به اجرای سیستم آبیاری تیپی در کشت ذرت، تولید درهر هکتار ،از۵و۵دهم تن به ۸تن رسیده است و محصولات برداشت شده به ذرت خشک کنی های جنوب کرمان از جمله شهرستان های کهنوج و جیرفت ارسال می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها