mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۹ دی ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۳۳۹
تعداد بازدید: ۲۷۶۲
850 دانش آموز مهابادی بسته آموزشی بنیاد علوی را دریافت کردند
مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: 850 دانش آموز کم برخوردار این شهرستان 196 بسته آموزشی رایگان بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان را دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، سیامند قادری هفته گذشته در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این بسته های آموزشی که در مجموع شامل دو هزار و 970 جلد کتاب کمک درسی است، در بین دانش آموزان نیازمند 9 دبیرستان این شهرستان توزیع شدند.

 

وی اضافه کرد: توزیع این کتاب ها و بسته های آموزشی به صورت پکیج های کامل بوده و به ازای هر 10 دانش آموز یک پکیج کتاب های کمک آموزشی سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی در بین آنها توزیع شده است.

 

قادری اظهار کرد: این کتاب های کمک درسی به ارزش بیش از 700 میلیون ریال به صورت امانتی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و پس از پایان سال تحصیلی در کتابخانه این مدارس برای استفاده مجدد به امانت گذاشته می شود.

 

مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: این کتاب های کمک درسی با توجه به منویات مقام معظم رهبری  و در راستای ارتقای سطح علمی دانش آموزان و رفع محرومیت فرهنگی از مناطق کم برخوردار و نیز ایجاد بستر مناسب برای ورود دانش آموزان این مناطق به دانشگاه ها اهدا شده است.

 قادری  همچنین افزود: امسال برای ارتقای سطح علمی دانش آموزان با همکاری  بنیاد علوی همچنین ، شش مرحله کنکور آزمایشی برای دانش آموزان پیش دانشگاهی و چهار مرحله آزمون پیشرفت تحصیلی برای دانش آموزان پایه سوم برگزار می شود.

 وی گفت: توزیع بسته های آموزشی و کتاب های کمک درسی و برگزاری آزمون های سراسری توسط بنیاد علوی که مصداق عدالت آموزشی در جامعه است، می تواند نقش مهمی در بالا بردن توان علمی این دانش آموزان داشته باشد.

 وی با بیان اینکه بنیاد علوی به عنوان بازوی بنیاد مستضعفان از سال 1384 فعالیت خود را در امور خیریه و عام المنفعه آغاز کرده است، افزود: این بنیاد تاکنون در زمینه توزیع البسه رایگان، برگزاری اردوهای دانش آموزی، ارتقای تحصیلی دانش آموزان محروم و خدمات حمایتی دیگر برای دانش آموزان این شهرستان فعالیت های خوبی انجام داده است.

 گفتنی است در شهرستان مهاباد بیش از 38 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند و شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها