mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۲۳ - ۱۹ دی ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۳۴۷
تعداد بازدید: ۲۷۳۱
در راستای برنامه حمایتی تغذیه بنیاد علوی که به منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده روستایی که هر دو ماه یک بار انجام می‌شود. سبد غذایی طرح در بین جامعه هدف شهرستان سپیدان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  به نقل از مارگون، در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی تعداد 50 سبد کالا با همکاری مرکز بهداشت شهرستان سپیدان و با حضور کارشناس تغذیه و ناظر  بنیاد علوی توزیع شد.

 

بنابر این گزارش جلوداری کارشناس تغذیه مرکز بهداشت سپیدان در گفتگوبا خبرنگار مارگون هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سطح سلامت تغذیه ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود : غذایی که در دوران بارداری مصرف می شود نیازهای تغذیه ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین می کند ولی متاسفانه محرومیت های اقتصادی و در آمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و با ارزش می شود .

 

وی افزود: این سبد های حمایتی حاوی ۱۴ قلم مواد غذایی شامل برنج، لوبیا ، عدس، گوشت مرغ، نخود ، بلغور جو ، لپه ، ماکارونی ، عسل ، خرما ، تن ماهی، پنیر ، روغن و حلوا ارده می باشد که میان زنان باردار و شیرده توزیع شد.

 

وی ادامه داد: جامعه هدف در این طرح مادران بارداری هستند که توسط مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد کالا به مرکز بهداشت این شهرستان معرفی می‌شوند

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها