mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۲۳ - ۲۰ دی ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۳۵۶
تعداد بازدید: ۴۶۶۰
با دریافت نخستین ذوب از فاز اول کارخانه فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش نخستین شمش بیلت این شرکت تولید شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، فاز اول فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش دارای ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن در سال است که به دست توانمند کارشناسان آموزش دیده بومی مورد بهره برداری قرار گرفت و محصول شمش بلیت آن برای نخستین بار از خطوط ریختگری بیرون آمد تا تلاش چندین ساله و شبانه روزی کارکنان این طرح بزرگ به ثمر بنشیند.

 

بنابر این گزارش ، نخستین ذوب فولادسازی این شرکت با رعایت تمامی شاخص ها حاصل شد و با آغاز تولید محصول این فاز سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید کشور که شامل سهم ۱۰ درصدی از تولید کشور است، افزوده شد.

 

زیرساخت های این پروژه نظیر خطوط انتقال برق، پست برق و آبشیرین کن های ۵، ۱۰ و ۱۷ هزار متر مکعب در روز نیز به دست توانمند کارشناسان بومی این شرکت مورد بهره برداری قرار گرفت تا پشتیبان تولید مستمر این کارخانه فولادسازی باشد.

کارخانه فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش دارای دو فاز مستقل و جداگانه به صورت قرینه است که فاز نخست آن با تلاش بی-بدیل مهندسین این شرکت مورد بهره برداری قرار گرفت و امید می رود با توجه به وجود زیرساخت های مشترک و استفاده از تجارب احداث فاز نخست، فاز دوم فولادسازی این کارخانه نیز در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسد تا تولید فولاد خام در این شرکت به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزارتن در سال برسد.

 بر این اساس با توجه به موفقیت در نخستین ذوب این کارخانه و تولید نخستین شمش بیلت در شرکت فولاد کاوه جنوب کیش ظرفیت تولید این فاز در کمترین زمان ممکن به ظرفیت اسمی خواهد رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها