mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۲۸ - ۲۹ دی ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۳۷۱
تعداد بازدید: ۲۹۹۷
اولین موزه صنعت هتل داری کشور راه اندازی شد
موزه اشیاء و اقلام قدیمی هتل استقلال که در گذشته و قبل از انقلاب از سال1341 با نام هیلتون شناخته می شد در قسمت شمال شرقی لابی هتل پارسیان استقلال افتتاح شد.

بهگزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی هتل پارسیان استقلال پیرو دستور  براتی مدیر عامل هتل،  موزه مذکور در جلسه روز پنج شنبه مدیران شرکت  مادر تخصصی سیاحتی و حمل نقل پارسیان  در محل هتل استقلال مورد بازدید قرار گرفت.

 

بنابر این گزارش این موزه شامل تابلوهای قدیمی، ظروف نقره ای، اقلام فلزی ، چوبی ، بلوریجات و ... که در زمان آغاز به کار هتل مورد استفاده قرار می گرفت، می باشد.

 براتی مدیر عامل هتل پارسیان استقلال در این باره توضیح داد  :  شناخت  دقیق  گذشته موجب شناخت حال و نیز برنامه ریزی برای آینده می شود و موزه فقط مرکزی برای حفظ و نشان دادن اشیا نیست بلکه مرکزی است که حیات فرهنگی در آن جریان دارد و از گذشته با ما سخن میگوید ، لذا به منظور شناساندن لوازم  و تجهیزات مورد استفاده در سال های ابتدایی تاسیس هتل یعنی سال 1341 و اشیا آن که از نظر هتلداری ایران قدمت تاریخی دارد، برای عموم و مشتریان هتل ، تعدادی از اقلام نگهداری شده را به نمایش گذاشته ایم که در نوع خود برای بازدید کنندگان ، هتلداران و دانشجویان این رشته ، جذاب و جالب توجه خواهد بود و امکان توسعه این موزه با توجه به وجود تعداد زیادی از اشیاء و اقلام به جا مانده دیگر در آینده وجود دارد.

 

گفتنی است هتل پنج ستاره بین المللی  پارسیان استقلال ( هیلتون سابق ) جزو قدیمی ترین هتلهای ایران - تهران می باشد که در زمینی به مساحت حدود 70000 متر مربع در منطقه باغشهر تهران و سلسله جبال البرز واقع شده است و بزرگترین هتل  زنجیره هتلهای پارسیان به شمار میآید.

روابط عمومی هتل در نظر دارد با کمک کارشناسان سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی اقدام به معرفی اشیاء مذکور با ذکر اسامی دقیق فارسی و انگلیسی و تاریخچه دقیق آنها نماید که گامی است در جهت حفظ منافع ملی و صنعت هتلداری کشور.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها