mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۲۴ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۳۹۰
تعداد بازدید: ۲۳۱۴
سرپرست شبکه بهداشت و درمان سیروان گفت: تعداد 200 سبد غذایی اهدایی از سوی بنیاد علوی در بین مادران باردار نیازمند سیروان توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از تابناک ایلام  سرپرست شبکه بهداشت و درمان سیروان گفت: تعداد 200 سبد غذایی اهدایی از سوی بنیاد علوی و دفتر مقام معظم رهبری در بین مادران باردار نیازمند سیروان توزیع شد.

 بنابر این گزارش "امین فلاحی"، مدیر شبکه بهداشت و درمان سیروان  از توزیع 200 سبد غذایی در بین زنان باردار و شیرده آسیب پذیر و نیازمند این شهرستان خبر داد.

 فلاحی اظهار کرد: مادران نیازمند مشمول این طرح از طریق مراکز بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت روستایی پس از غربالگری شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به مرکز بهداشت این شهرستان معرفی می شوند.

 وی بیان کرد: این سبد غذایی حاوی 10 قلم مواد غذایی شامل برنج، لپه، عدس، نخود، ماکارونی، خرما، بلغور جو، تن ماهی، عسل و سویا است که بین زنان محروم باردار بتدریج از ماه چهارم حاملگی تا ماه ششم پس از زایمان، توزیع می شود.

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان سیروان هدف از اجرای این طرح  از سوی بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان را  ارتقای سطح سلامت تغذیه ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود: غذایی که در دوران بارداری مصرف می شود نیازهای تغذیه ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین می کند ولی متاسفانه محرومیت های اقتصادی و درآمد پایین در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و با ارزش می شود.

 

وی ادامه داد:  60 درصد نیاز مادر باردار به پروتئین از طریق دریافت این سبد غذایی برطرف می شود و این سبد حمایتی به منظور پیشگیری از اختلال وزن مادر در دوران بارداری و افزایش کیفیت شیر مادر در دوران شیردهی به منظور پیشگیری از سوء تغذیه کودک انجام می شود.

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان سیروان تصریح کرد: هزینه این تعداد سبد غذایی از سوی بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان تامین می شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها