mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۵ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۴۶۶
تعداد بازدید: ۳۵۶۹
مدیر عامل شرکت پروئین گستر سینا:
مدیرعامل شرکت پروئین گستر سینا از صدور مجوز صادرات مرغ به کشور روسیه از اواخر بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: حاشیه سود واحدهای تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی در کشور با توجه به کیفیت مواد اولیه ای که مصرف می کنند از2تا ۳۰ درصد متغیر است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، سیدپیمان توسلی در نشست خبری با نمایندگان رسانه های گروهی با اشاره به صادرات فرآوده‌های گوشتی به عراق اظهار کرد:‌ روسیه بازار خوبی است و در این زمینه مذاکراتی با طرف‌های روسی انجام شده است. این موضوع پس از امضای پروتکل‌های مربوطه بین مقامات دو کشور، بازدید روس‌ها از کشتارگاه‌ها و تفاهم عملیاتی می‌شود.

وی با بیان این‌که درخواست بررسی صادرات به روسیه را به مسئولان دولتی ارائه کرده‌ایم، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود پس از بازدید کارشناسان روسی از کشتارگاه‌ها مجوز صادرات مرغ 25 بهمن‌ماه امسال صادر شود.

 

سهم بازار 2درصدی با وجود بهترین کیفیت

سید پیمان توسلی همچنین با اشاره به این‌که شرکت پروتئین گستر سینا علاوه بر پرورش و تولید مرغ، فرآورده‌های گوشتی از جمله سوسیس، کالباس، ناگت و... تولید می‌کند، بیان کرد: با توجه به تاکیدات رییس بنیاد مستضعفان اصل اول برای تولیدات این شرکت کیفیت بوده و سوددهی شرکت به عنوان اولویت های بعدی  مورد توجه قرار می گیرد .

 

وی با بیان این‌که رسالت  تعریف شده  ستاد برنامه بنیاد مستضعفان برای شرکت ، تولید با حداکثر کیفیت و حداقل سود برای همه اقشار جامعه است ، گفت: حاشیه سود ما در بخش فرآورده‌های گوشتی 2 درصد است این در حالی است که واحدهای زیرپله‌ای با توجه به نوع و کیفیت مواد اولیه برای تولید تا 30 درصد حاشیه سود غیر متعارف و حتی غیر قانونی دارند.

 مدیرعامل شرکت پروئین گستر سینا ظرفیت این واحد تولیدی را سالانه 350 هزار تن فرآورده‌های گوشتی و 10 هزار تن مرغ اعلام کرد  و خاطر نشان ساخت که در صنعت فراوری گوشت حدود 350 شرکت فعال وجود دارند که سهم بازار شرکت گوشتیران به عنوان تولید کننده با کیفیت ترین محصولات تولیدی تنها حدود 2 درصد است .

 

وی با اشاره به دریافت تنديس زرين برند محبوب مصرف کنندگان از سوی شرکت پروتئین گستر سینا که پس ازدو ماه رقابت میان برندهای مطرح و بر اساس نظرسنجی مردمی در سال 1394 صورت گرفته  اظهار داشت : از مجموع حدود 350 فعال رسمی و غیر رسمی این صنعت تنها محصولات  15 شرکت دارای کد IR و مجوز صادرات را دارند و افزود: یکی از مهمترین مشکلات فعالان برند دار  و تولید کننده محصولات با کیفیت مانند شرکت گوشتیران در این حوزه فعالیت  شرکتهای به اصطلاح زیر پله ای  و تولید کننده بی کیفیت است به طوری که با توجه به حاشیه سود حدود 30درصد  عملا توانایی پرداخت هزینه های توزیع ، سهم نمایندگی فروش ،هزینه تبلیغات و بازاریابی بیشتری نسبت به شرکت های دیگر دارند و به همین دلیل جمعاً  سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده اند.

 

سید پیمان توسلی تاکید کرد : به عنوان مثال  وقتی هزینه خرید یک پیتزا از 5 تا 40هزار تومان متغیر است معمولا مصرف کنندگان کمتر از خود سوال می کنند که برای پخت این پیتزا از چه سوسیس یا کالباس و با چه کیفیتی استفاده شده و به همین دلیل رستوران های فست فود از همین محل حاشیه سود نامتعارفی را می توانند برای خود ایجاد کنند.

 

راهبرد افزایش تولید با کیفیت

مدیر عامل شرکت فراورد های گوشت و پروتئین گستر سینا در ادامه گفت : ظرفیت تولید سوسیس ،کالباس ،ناگت و برگر این مجتمع تولیدی ضمن افزایش کیفیت محصولات سالانه نا 20هزار تن افزایش خواهد یافت و برنامه ریزی بنیاد  مستضعفان برای این مجموعه حداقل سود ، حداکثر کیفیت و حداکثر حجم تولید می باشد به گونه ای که تاکید می کنم به هیچ عنوان افزایش کیفیت را فدای حاشیه سود بیشتر و تولید انبوه نخواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت تولیدکننده مواد پروتئینی و مرغ از زیرمجموعه بنیاد مستضعفان گفت: اساس و پایه تولید سوسیس و کالباس در جهان خمیر مرغ است و تهیه آن با رعایت اصول بهداشتی هیچ گونه ضرری برای مصرف کنندگان ندارد  هر چند بر اساس سیاست های شرکت گوشتیران عملا از خمیر مرغ برای تولید محصولات سوسیس و کالباس به هیچ عنوان استفاده نمی شود

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها