mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۱۸ - ۲۵ بهمن ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۴۸۵
تعداد بازدید: ۲۵۲۴
پروژه بزرگ بنیاد مستضعفان در مسجد سلیمان مورد توجه مسوولان منطقه
امام جمعه مسجدسلیمان از بنیاد مستضعفان به دلیل اجرای پروژه آلومینیوم کاوه خوزستان در شهر مسجدسلیمان قدردانی کرد.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از ماین نیوز ، حجت‌الاسلام امینی در آیین جشن پیروزی انقلاب اسلامی که در شهر مسجدسلیمان با حضور مردم و مسئولان برگزار شد، گفت: چند سال است که بنیاد مستضعفان تلاش خود را در راستای محرومیت‌زدایی از شهر مسجد سلیمان بکار گرفته است و اجرای پروژه آلومینیوم کاوه خوزستان در این شهر نیز یکی از نشانه‌های این تلاش است.

 

وی افزود: بسیاری تلاش کردند تا پروژه بنیاد مستضعفان را از شهر مسجد سلیمان به سایر شهرها مانند اهواز، رامهرمز، شوشتر و ... منتقل کنند اما خوشبختانه این اتفاق صورت نگرفت.

 

وی اظهار کرد: درخواست ما این است که بنیاد مستضعفان در پروژه پتروشیمی مسجد سلیمان نیز ورود پیدا کرده و حتی سهم نیروی انتظامی را در این پروژه بخرد تا بتواند از این طریق پروژه را هرچه زودتر به بهره‌برداری برساند.

 

بنابر این گزارش ، براساس آخرین برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص پروژه آلومینیوم کاوه خوزستان قرار است کارخانه پروفیل‌سازی در پایان سال 1395 و بیلت در سال 1396 به بهره‌برداری برسند.

 کل سرمایه‌گذاری موردنیاز برای احداث آلومینیوم کاوه خوزستان بالغ بر 200 میلیارد تومان اعلام شده است. این پروژه بعد از راه‌اندازی200 نفر به صورت مستقیم و 600 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی خواهد داشت. ضمن اینکه تکنولوژی مورد استفاده در این پروژه اروپایی بوده و به‌روزترین تکنولوژی در نوع خود در کشور محسوب می‌شود.

 

ضمن اینکه به میزان 25 میلیون یورو قرار است اعتبار از صندوق توسعه ملی برای پروژه تامین شود که بانک عامل آن نیز بانک صنعت و معدن است و مابقی نیاز مالی پروژه نیز از آورده سرمایه‌گذار و وام و تسهیلات تامین خواهد شد.

 در حال حاضر حدود 330 هزار تن شمش در کشور تولید می‌شود که درصد کمی از آن به بیلت تبدیل می‌شود. از سوی دیگر تولید بیلت آلومینیوم دارای ارزش افزوده بالایی بوده و تولید آن در منطقه محروم مسجد سلیمان منجر به شکل‌گیری بنگاه‌های پایین‌دستی در این منطقه خواهد شد. طبق آمار به ازای تولید هر تن محصول آلومینیومی دو شغل ایجاد می‌شود که با تولید 60 هزار تن محصول قابلیت اشتغالزایی برای 120 هزار نفر وجود خواهد داشت. گفتنی است شرکت آلومینیوم کاوه خوزستان از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس متعلق به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها