mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۳۹ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۵۷۰
تعداد بازدید: ۱۹۸۴
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی:
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: بر اساس توافق اولیه صورت گرفته با بنیاد علوی، از سال آینده عملیات اجرایی ساخت 150 کلاس درس توسط این بنیاد در سراسر استان آغاز می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: بر اساس توافق اولیه صورت گرفته با بنیاد علوی، از سال آینده عملیات اجرایی ساخت 150 کلاس درس توسط این بنیاد در سراسر استان آغاز می شود.

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا - استان آذر بایجان غربی ، فریدون سیدمصطفوی در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار آذربایجان غربی و نماینده ولی فقیه در استان در محل سالن حوزه استاندار آذبایجان غربی برگزار شد.اظهار کرد: این جلسات تا کنون 44 مصوبه در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی و ورزشی داشته است.

 

وی با تاکید بر حضور باشکوه آحاد مردم در انتخابات خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام رئیس ستاد انتخابات استان در حدود 84 درصد فضای های در نظر گرفته شده برای حوزه های انتخابی در سراسر استان متعلق به آموزش و پرورش می باشد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی  با بیان اینکه 9هزار و 620 فرهنگی استان در اجرای انتخابات حضور فعال خواهند داشت؛ ادامه داد: تعداد 1674 مدرسه استان برای امر انتخابات منظور تجهیز و آماده شده اند.

 

وی افزود: توزیع یک هزار و 148 دستگاه کامپیوتر نیز در مدارس به همراه اختصاص 83 دستگاه خودرو از دیگر اقدامات آموزش و پرورش استان برای برگزاری باشکوه انتخابات می باشد.

 

سید مصطفوی گفت: امسال با اقدامات صورت گرفته در حوزه سواد آموزی، استان آذربایجان غربی در جذب سواد آموز رتبه سوم کشور را کسب نمود.

 

وی ادامه داد: بر اساس توافق اولیه صورت گرفته با بنیاد علوی، از سال آینده عملیات اجرایی ساخت 150 کلاس درس توسط این بنیاد در سراسر استان آغاز خواهد شد.

 

سیدمصطفوی ادامه داد: تفاهم نامه احداث مرکز بزرگ آموزشی-رفاهی فرهنگیان استان با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان، بین اداره کل آموزش و پرورش استان و صندوق ذخیره فرهنگیان منعقد شده است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی بیان کرد: با تعامل صورت گرفته با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تشکیل شده بود، مقرر شد، مبلغ 15 میلیارد تومان بمنظور جذب 8هزار و 747 نفر از دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان اختصاص یابد.

 

سیدمصطفوی گفت: پیش کنگره 36هزار شهید دانش آموز کشور با محوریت مدارسی که بیشترین شهید را دارند بصورت همزمان در روز 18 اسفند و در کلیه استانهای کشور برگزار خواهد شد و در استان آذربایجان غربی نیز دبیرستان شهید مدنی شهرستان خوی به دلیل تقدیم 40 شهید دانش آموز به انقلاب اسلامی ایران برای این منظور انتخاب شده است.

 

برگزاری جشنواره پرسش مهر رئیس جمهور، برنامه های دهه فجر، بازدید از مدارس مناطق مختلف استان و بویژه مدارس مناطق محروم و روستایی از دیگر موضوعات مورد اشاره مدیرکل آموزش و پرورش استان بود.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها