mfnews.ir

انتشار: ۱۹:۳۶ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۶۰۹
تعداد بازدید: ۳۲۴۲
حشمت الله قنبری در همایش مدیران بنیاد:
معاون فرهنگی بنیاد مستضعفان : یکی از توفیقات خداوند متعال به مدیران و کارکنان بنیاد مستضعفان این است که حاصل کار و تلاش ما به ضعفا می رسد و این خیلی شرافت بزرگی است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، حشمت الله قنبری معاون فرهنگی بنیاد مستضعفان در همایش مدیران بنیاد گفت : آنچه که از گردش افلاک قابل درک و فهم است ، زندگی چند صباحی بنی آدم در این عالم ناسوت است که هم کم و کسری نداشته باشیم و هم کم و کسری دیگران را جبران کنیم . بندگان خدا هم در دو حوزه خانواده و اجتماع دارای حکم و اختیار و مسوولیت هستند و سنت  پروردگاری طعم انواع زندگی کردن در این عالم را به اشکال و صور مختلف به بندگانش می چشاند. قنبری افزود: از مجموعه معارف الهی اینگونه دریافت می شود که خانه و اجتماع ، امانت هایی هستند که در دست انسان های بالغ و عاقل قرار دارند و هرچه سطح ادراکات و اختیارات و توانایی های کسی بالاتر برود آن فرد در متن زندگی انسان اهمیت بیشتری پیدا می کند.

وی در ادامه به درخواست عاجزانه اولیای دین از بندگان خدا اشاره کرد و گفت : درخواست اولیای دین از بندگان خدا این است که به خانواده توجه کنید به اهل و عیال توجه ویژه داشته باشید هیچکس در خانه و زندگی خودش مدیر عامل ، رییس و صاحب منصب نیست و همسر و فرزندان شما هم کارمند و کارگر هلدینگ های شما نیستند ، برای انها وقت بگذارید و سر یک سفره و مطابق با میل آنهاباشید ،سخن بگویید از برنامه هایی که برای آنها در نظر گرفته اید .شما متن زندگی اولیای خدا ، خاصه آنهایی که موقعیت ممتازی در آفرینش داشته اند مثل امیر المومنین علی (ع) را که خورشید در قلمروی حکومت او غروب نمی کرد ببینید ، او در متن زندگی اولادانش یک حضور موفق داشت . قنبری ضمن قرائت حدیثی از پیامبر اکرم (ص) افزود: ایشان می فرمایند مرد دینی در هر شرایطی که قرار گرفته باشد با موافقت و میل اهل خانه اش غذا می خورد و از علامت نفاق در یک انسان این است که میل و رغبت خانه اش را به اهل خانه اش تحمیل کند . در همین راستا امام صادق (ع)  می فرمایند : سه ویژگی اساسی را در خودتان زنده کنید ولو اینکه در شما وجود نداشته باشد اول با اهل خانه تان خوش معاشرت باشید  دوم برای خانواده تان گشاده دست باشید و سوم اینکه به اهل خانه تان غیرت داشته باشید .

حشمت الله قنبری در پایان به برکت کار و تلاش در بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت :یک مدیر بنیادی با معاشرت خوب ، نشان دهنده یک تربیت خوب در یک سازمان اقتصادی دینی است ، وظیفه دینی و انسانی ما این است که هوا دار کارکنان باشیم ، کارکنان ما و آنهایی که در این مجموعه کار می کنند به حکم انسانیت ، دین ، عقل و علم اهل بیت ما به حساب می آیند.

 کارکنان تمام اعتمادشان به مدیران است که خداوند متعال شما را واسطه روزی آنها قرار داده است دیگر ویژگی منحصر به فرد شما این است که محصول کار و تلاش بنیاد به مستضعفان می رسد و این خیلی شرافت بزرگی است ، خیلی مهم است که شما کار می کنید و دست غیبی خدا وارد قلعه گنج که همان دروازه بهشت است می شود. قدر این نعمت بزرگ را بدانید شاید هیچ وقت دیگر این سعادت تکرار نشود و این نفعه رحمت پروردگار برای ما است .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۲
یکی از کارشناسان بنیاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
0
0
انتخاب عکس هوشمندانه بود
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
1
0
معاون محترم فرهنگی بنیاد مستضعفان
با سلام از خرمشهر موسسه یادآوران شلمچه هستم
این موسسه در سالهای قبل امکانات فرهنگی زیادی را در توسعه و فعالیت در فضا های فرهنگی ونیز کمک به مستضعفان و نیز در ایام مختلف سال در مناطقی محرم مراسماتی را اجرا میکرد و کمکهای مادی ومعنوی بسزای را در این شهرستان به ثبت رساندن ولی در چند سال اخیر این امکان را ندارد آ.
با نظر لطف ریاست محترم بنیاد در خدمت رسانی به مستضعفان ونیز دید مساعد ونو آور جناب عالی آیا امکان دارد برنامه های فرهنگی ونیز فعالیت در ایجاد نشاط و شادابی وشکوفای استعدادهای از قشر مستضعف ایجاد گردد
با تشکر
پرطرفدارترین ها