mfnews.ir

انتشار: ۱۷:۱۹ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
کد خبر : ۸۶۳۷
تعداد بازدید: ۲۴۴۰
با مساعدت بنیاد مستضعفان
با مساعدت بنیاد مستضعفان برای اولین بار در کشور پای صنعت هتلداری به بازار سرمایه باز شد

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی هتل بین المللی پارسیان کوثر اصفهان در حالی که چهار سال پیش فرابورس ایران پای صنعت گردشگری را با بازگشایی نماد سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی به بازار سرمایه باز کرد که هم‌اکنون شرکت هتل بین‌المللی پارسیان کوثر اصفهان نیز در فرابورس ایران پذیرش شده تا به این ترتیب زنجیره تامین مالی این صنعت از طریق بازار سرمایه تکمیل‌تر شود.

 

معاون پذیرش و ناشران فرابورس در این خصوص توضیح داد: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم به واسطه پتانسیل‌های بی‌شمار موجود در صنعت گردشگری و نقش انکارناپذیر آن در اشتغال‌زایی توجه ویژه‌ای به رشد و توسعه این صنعت شده است. در واقع یکی از راه‌های کاهش اتکای بودجه به نفت نیز در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با رشد هر چه بیشتر این صنعت به خوبی امکان پذیر است.

 

سیدمهدی علم‌الهدی ادامه داد: از این رو با توجه به اینکه یکی از مهمترین رسالت‌های فرابورس ایران تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی فعال در بسیاری از صنایع کشور از جمله صنعت گردشگری برای دستیابی به رشد و توسعه پایدار اقتصادی است، با پذیرش چنین شرکت‌هایی مانند هتل‌ها، سعی می‌کنیم تامین مالی این صنعت را از طریق بازار سرمایه تسهیل‌ کنیم.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر این صنعت سعی داریم دایره تامین مالی خود را به دیگر شرکت‌ها و صنایع موجود در کشور نیز گسترش دهیم، افزود: با توجه به محدود بودن منابع مالی دولت، بانک‌ها و سرمایه بخش خصوصی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی، اما بازار سرمایه محل مناسبی برای تامین مالی به شمار می‌رود که با ورود شرکت‌ها به این بازار، این مهم به خوبی قابل دستیابی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها