mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۷ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۵
کد خبر : ۸۶۴۴
تعداد بازدید: ۳۵۰۴
خبر خوش نوروزی از قلعه‌گنج :
به همت بنیاد مستضعفان برای اجرای شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور در قلعه‌گنج زیرساخت‌ها آماده و تشکیل صندوق‌های توسعه پایدار روستایی از جانب مردم اجرایی شد.

اقدام و عمل در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور با موفقیت در حال اجرا است با حضور بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی برای اجرای شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور در قلعه‌گنج زیرساخت‌ها آماده و تشکیل صندوق‌های توسعه پایدار روستایی از جانب مردم اجرایی شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری فارس ، پس از ماه‌ها انتظار سرانجام نخستین خبر پر‌امید از مشارکت مردمی در توسعه اقتصاد مقاومتی را از زبان مسئولان محلی طرح تسهیل‌گران توانمند‌سازی مردمی می‌شنویم.

 

بنا بر این گزارش با حضور بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی برای اجرای شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور زیر ساخت‌ها آماده و تشکیل صندوق‌های توسعه پایدار روستایی از جانب مردم البته با آموزش‌های اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان قدم بزرگی در راه مشارکت مردمی در راستای آبادانی این منطقه برداشته شد.

 

مسئول محلی و سرپرست تسهیل‌گران پروژه توانمندسازی جوامع محلی شهرستان قلعه‌گنج از ایجاد و راه‌اندازی 20 صندوق توسعه پایدار روستایی در پنج ماه گذشته در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: طی دو ماه آینده نیز این صندوق در 40 روستا راه‌اندازی می‌شود.

 

 

 

صادق حیدری‌کهن علی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به راه‌اندازی 20 صندوق توسعه پایدار روستایی در شهرستان قلعه‌گنج اظهار داشت: این صندوق‌ها در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و با هدف توانمندسازی جوامع محلی، بهبود وضعیت معیشت روستاییان و ایجاد اشتغال راه‌اندازی شده است.

 وی بیان داشت: این صندوق‌ها با سرمایه‌ای بالغ بر 250 میلیون ریال و 3 هزار و 400 عضو در 20 روستای شهرستان در‌ حال فعالیت است و تاکنون مبلغی بالغ بر 210 میلیون ریال از محل اعتبارات این صندوق به روستائیان وام پرداخت شده است.

 این مقام مسئول با بیان اینکه هدف صندوق توسعه پایدار روستا اشتغال‌زایی است، تصریح کرد: این وام فقط به افرادی که طرح اشتغال‌زایی ارائه داده‌اند، پس از تصویب هیئت‌مدیره تسهیلات پرداخت‌ می‌شود.

 

وی افزود: بیشتر طرح‌های ارائه‌شده در زمینه کشاورزی از جمله کاشت گندم، خیار، سایر محصولات کشاورزی، سوزن‌دوزی، خیاطی، دامداری و ... است که تسهیلات لازم در این راستا پرداخت شده است.

 

حیدری‌کهنعلی با اشاره به سایر برنامه‌های صندوق توسعه پایدار روستایی ابراز داشت: علاوه بر اعطای وام به روستائیان، برگزاری کلاس‌های توجیهی و افزایش مشارکت بین اهالی روستاها و همچنین برنامه‌های دیگری از جمله کلاس‌های آموزشی از جمله عرق‌گیری گیاهان دارویی در روستاهای هدف انجام شده است و اکنون کلاس‌های آموزشی کار‌آفرینی از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای در‌ حال برگزاری است.

 وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری بنیاد مستضعفان و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور این پروژه را در تمامی روستاهای شهرستان قلعه‌گنج اجرا کنیم.

 

به گزارش فارس، پروژه توانمندسازی جوامع محلی از سال 1394 در شهرستان قلعه‌گنج از سوی بنیاد مستضعفان در‌ حال اجرا است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها