mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۰۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۵
کد خبر : ۸۶۸۲
تعداد بازدید: ۳۱۲۵
با تلاش کارشناسان حرفه ای موزه ها ی بنیاد یکی از مجسمه های برنزی کاخ رامسر کارشناسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مشخصات مجسمه برنزی یاد شده  که ستایش پیروزی نام دارد توسط  فردیناند باربدین هنرمند فرانسوی در سبک کلاسیک ساخته شده و قدمت ان به قرن 19 میلادی بر می گردد.

 

بنابر این گزارش :مجسمه های ستایش پیروزی توسط فردیناند باربدین فرانسوی ریخته گری شد که دو اثر موجود در موزه کاخ رامسر نیز از آثاری است که توسط این هنرمند خلق شده است و بر روی مجسمه عبارت"F.BARBEDINNE FOUNDEUR ,paris" به عنوان ریخته گر ذکر شده است.

 

این گزارش  نمادهای به کار رفته روی مجسمه را به شرح زیر برشمرد:

بال: بال بر روی بدن انسان یا حیوان ، علامت ایزدی و نماد قدرت محافظت است . همچنین بال هنگامی که مربوط به پیام آوران و خدایان و بادها می شود ، دلالت بر سرعت و تندی دارد و ممکن است حاکی از گذر سریع عمر باشد .

جغد : این پرنده از روزگاران پیشین بد یمن و پیام آور مرگ بود . یک نقش برجسته سومری مربوط به پرستش متعلق به اوایل هزاره دوم پیش از میلاد ، یک الهه مرگ احتمالاً لی لیت را نشان می داد که دارای ویژگیهای مشابه جغد بود .

شاخه زیتون : زیتون نماد صلح و آرامش می باشد . در دخمه های گوری رومیان ، یک شاخه زیتون را می توان دید که کبوتری آن را با نوشته " در آرامش " حمل می کند ، یعنی امید است روح متوفی با آرامش از جسم جدا شود .

شمشیر : شمشیر نماد قدرت ، توانایی رو دادگستری و نشانه خدایان ،قهرمانان و شهیدان عیسوی است .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها