mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۳۸ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۸۹۱۰
تعداد بازدید: ۲۸۴۴
حمایت ویژه بانک توسعه صادرات برای تکمیل فاز دو فولادسازی
هیأتی بلندپایه از مدیران بانک توسعه صادرات از کارخانجات و پروژه های فولاد کاوه جنوب کیش بازدید کردند.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش،  مهندس دهاقین مدیرعامل شرکت از بازدید هیاتی بلندپایه از مدیران بانک توسعه صادرات برای مشارکت در پروژه ها و تامین نقدینگی جهت تکمیل ظرفیت تولید این شرکت خبرداد.

 

بنابر این گزارش مهندس محمدجعفر مزده، عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات و عضو ناظر بر تسهیلات به همراه هیاتی از کارخانجات و پروژه های این شرکت بازدید به عمل آوردند.

 

مهندس مَزده در حاشیه این دیدار گفت: با توجه به توفیقاتی که پس از برجام در کشور حاصل شده است بر این باوریم که مناسبات تجاری کشور با دنیا گسترده خواهد شد و مشکلات ناشی از تحریم از طریق صادرات برطرف می شود.

 وی در ادامه یادآور شد: بانک توسعه صادرات به عنوان حامی مالی صادرکنندگان در نظر دارد در سال اقدام و عمل و اقتصاد مقاومتی با حضور در واحدهای صنعتی بزرگ که ظرفیت قابل توجهی برای صادرات دارند بتواند متناسب با نیاز واحدهای صنعتی در راستای افزایش تولید و صادرات حمایت نماید.

 

وی ضمن اشاره به برنامه ریزی های فولاد کاوه جنوب کیش برای صادرات در سال جاری یادآور شد: فولاد کاوه جنوب کیش به موازات تولید و صادرات برنامه ای دقیق برای توسعه ظرفیت تولیدی خود دارد که به طور مستمر در حال پیگیری است.در چنین شرایطی واحدها برای خرید مواد اولیه و انجام فعالیت های جاری خود نیاز به نقدینگی دارند که شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به دنبال ایجاد ظرفیت جدید نیز هست که به حمایت جدی نیاز دارد.

 

محمدجواد مزده از حمایت ویژه بانک توسعه صادرات برای تکمیل پروژه فاز دو فولادسازی این شرکت خبرداد و تصریح کرد: تسهیلاتی در حدود 100 میلیون یورو برای تکمیل فاز دو فولادسازی این شرکت در نظر گرفته شده و از این پس هم نیز این بانک در تعاملی دو جانبه با توجه به ظرفیت های مالی حمایت های خود را ادامه خواهد داد.

 

همچنین مهندس علی دهاقین دراین نشست به هدف گذاری برای صادرات 250 میلیون دلاری سال جاری اشاره کرد و افزود: دو کارخانه تولید آهن اسفنجی با ظرفیت یک میلیون و 850 هزارتن در سال و یک کارخانه فولادسازی با ظرفیت یک میلیون و 200 هزارتنی تولید شمش در حال تولید است، لذا برای تحقق این مهم برنامه ریزی هایی در کمیته های تخصصی انجام شده و جهت عملیاتی شدن افزایش تولید و تکمیل ظرفیت نیازمند تامین منابع مالی هستیم که امیدواریم با تعاملات مناسبی که با بانک توسعه صادرات داریم با تامین نقدینگی به موقع این مهم تحقق یابد.

 

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از وضعیت مطلوب بازار خارجی برای محصولات این شرکت نیز سخن به میان آورد و اذعان داشت: در برنامه ریزی های این شرکت تحقق سیاست های کلان اقتصادی مقاومتی اولویت نخست و استراتژیک شرکت محسوب می شود و امیدواریم با افزایش تولید در سال جاری،  توان اشتغال زایی مجموعه را افزایش دهیم .

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها