mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۵۶ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۸۹۶۴
تعداد بازدید: ۱۸۵۹
به مناسبت موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران آلبومی از تصاویر نخستین مجلس بعد از انقلاب را در نمایشگاهی مجازی به تصویر کشیده است.

با گشایش دور دهم مجلس شورای اسلامی و انتخاب رسمی رئیس و هیئت رئیسه فعالیتهای این دوره از مجلس رسما آغاز شد. به همین مناسبت موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران آلبومی از تصاویر نخستین مجلس بعد از انقلاب را در نمایشگاهی مجازی به تصویر کشیده است.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران؛ در هفتمین روز از خردادماه 1359،اولین دوره از مجلس شورای اسلامی با پیام امام خمینی رهبر کبیر انقلاب گشایش داشت.این مجلس ترکیبی متنوع داشت وتقریبا میشد از تمامی گرایشات سیاسی آن روزگار،نمایندگانی را درآن یافت،هرچند اکثریت قاطع آن از نمایندگانی بودند که درآن دوره به «خط امام»شهرت داشتند.دوره فعالیت این مجلس،از مقاطع پر فراز ونشیب تاریخ نظام اسلامی و وزن کشی نیروهای منتسب به آن بود که بر عرصه سیاسی کشور تاثیراتی فراوان داشت.

 

تصاویر تاریخی ادوار نخستین مجلس شورای اسلامی در روزهای آغازین مجلس دهم در کنار بازخوانی عملکرد این مجلس و مجالس بعدی مسیر آینده را روشن تر پیش روی قرار می دهد. برای بازدید از این نمایشگاه عکس مجازی کافی است تا بر روی نشانی زیر

 http://iichs.ir/p/Gallery.aspx?gid=557  کلیک کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها