mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۱۹ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۰۰۹
تعداد بازدید: ۲۰۱۹
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: تاکنون 250 گروه روستایی در زمینه اشتغالزایی و سرمایه گذاری مردمی در شهرستان قلعه گنج تشکیل شده تا موجب شکوفایی این منطقه به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی شوند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  ایرنا محمد سعیدی کیا شامگاه شنبه در برنامه تلویزیونی گنج رمضان که با حضور استاندار کرمان، جمعی از مدیران استان، مسئولان محلی و مردم منطقه در قلعه گنج برگزار شد افزود: مردم این شهرستان سرمایه های خود را در یک حساب جمع می کنند و به همان میزان بنیاد مستضعفان تسهیلات ارایه می کند و این تسهیلات به مردم برای اشتغالزایی پرداخت می شود.

 

وی تصریح کرد: در سطح شهرستان قلعه گنج 700 نفر از این تسهیلات استفاده کردند و این تسهیلات در زمینه طرح های مرغداری، دامداری، خیاطی و غیره هزینه شده است.

 

وی گفت: یکی از فعالیت های بنیاد مستضعفان مشارکت مردم در سرمایه گذاری و اعطای وام به همشهریان خود است که موجب رشد اقتصاد منطقه است و نمونه این طرح در قلعه گنج در حال اجراست.

 

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: کار اصلی این نهاد توانمندسازی مردم از طریق مشارکت آنان برای سرمایه گذرای در منطقه خودشان است.

 

وی درباره انتخاب قلعه گنج برای اجرای طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به من فرمودند یک نقطه محروم کشور را پیدا و آنجا را آباد کنید و استاندار کرمان در جلساتی که با هم داشتیم قلعه گنج را برای این کار پیشنهاد کردند.

 

سعیدی کیا گفت: آبان ماه سال 93 در سفر به شهرستان قلعه گنج این منطقه را برای الگوی طرح اقتصاد مقاومتی انتخاب و کار را با پیگیری و پشتیبانی استاندار و سایر مسئولان آغاز کردیم.

 

وی افزود: اینجانب سابقه فعالیت در شهرستان های بم و زرند را در گذشته داشته ام و امروز در این شهرستان و با مردم این استان الفت گرفته ام.

 

رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: محوریت برنامه های این بنیاد، با مردم و برای مردم کار کردن است که محور همه کارها برای مردم است.

وی گفت: ما شرایط را برای سرمایه گذاری تسهیل می کنیم تا مردم کار کنند و موجب رونق منطقه خود شوند.

کرمان در سفر اردیبهشت ماه امسال رئیس جمهوری به این استان به عنوان سومین استان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور معرفی شد.

طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی نیز با پیگیری استاندار کرمان و محوریت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تکیه بر ظرفیت های بومی و توانمندی مردمی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها