mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۴۲ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۰۴۶
تعداد بازدید: ۲۰۵۵
معاون فرهنگی بنیاد مستضعفان در مراسم تجلیل از بانوان معتکف:
دکتر قنبری همدانی : حضرت خدیجه (س) از برجسته ترین بانوان صدر اسلام است که زندگی و ثروتش را در خدمت پیغمبر اسلام (ص) قرار داد

 بانوان معتکف ایام رجب در مسجد بقیه الله الاعظم طی مراسمی مصادف با وفات حضرت خدیجه (س) تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3 ، برنامه همایش بانوی بزرگ اسلام حضرت خدیجه کبری (س) و تجلیل از بانوان معتکف با مشارکت هیئت پیروان عترت، هیئت رزمندگان و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در مسجد بقیه الله برگزار شد.

بررسی ابعاد شخصیتی حضرت خدیجه(س) به عنوان اولین مبلغ زن ، تأثیر نقش زنان مبلغ در جامعه اسلامی ، نقش همسرداری وی به عنوان الگوی زن مسلمان در تاریخ اسلام  از جمله اهداف این برنامه بود که با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین جناب نوری فرد امام جماعت مسجد بقیه الله و  دکتر قنبری تاریخ نویس، استاد دانشگاه و مسئول بنیاد مستضعفان و با  اجرای برنامه از سوی مداحان اهل بیت (ع) ادامه یافت .

حجت الاسلام نوری فرد با بیان اینکه  در جامعه ما کمترین حرف ها در مورد این عارفه ی بزرگ اسلام و بی نظیر حضرت خدیجه (س) زده شده است خاطر نشان کرد:  هدف از برگزاری این همایش این است که دین خود را نسبت به این بانوی بزرگوار ادا کرده و معرفتی را نسبت به شخصیت حضرت خدیجه (س) پیدا کنیم.

دکتر قنبری نیز در این مراسم با بیان اینکه  آن چه از حضرت خدیجه در دست ماست با حقیقت تابناک او فاصله دارد افزود:  تاریخ بشر بانوان بزرگواری داشته است که همه آن ها در تحکیم راه امت نقش بسیار مهمی داشته اند اما حضرت خدیجه (س) از برجسته ترین بانوان صدر اسلام  است که زندگی و ثروتش را در خدمت پیغمبر اسلام (ص) قرار داد  .

وی اظهار کرد: او معمار اقتصاد بود و از اول هم لایق حضور در کنار حضرت محمد (ص) بوده است و قابلیت الهی پیدا کرد که قبل از بعثت پیامبر موحد و مسلمان شود و  اولین زنی است که نور رسالت را در چهره پیامبر دید و رسالت پیامبر و امامت علی (ع) را قبول کرد و هیچ جا از پیامبر سبقت نگرفت.

در انتهای این برنامه ضمن تجلیل از بانوان معتکف ،  مسابقه ای پیرامون تفسیر سوره حمد و احکام نماز برگزار شد و به 5 نفر به قید قرعه جوایز نقدی اهدا شد.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها