mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۴۳ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۰۵۱
تعداد بازدید: ۲۳۳۷
تخصیص اعتباربرای اشتغال زایی از سوی بنیاد مستضعفان
مدیر عامل مجتمع غذایی سبزاندیشان سبزواران گفت: خرید روزانه 300 تن گوجه فرنگی به صورت نقدی از کشاورزان ، سبب رغبت در جهت افزایش تولید این محصول شده، تا نیاز طرفین همسو با افزایش تولیدات داخلی برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از شبکه اطلاع رسانی سازمان بسیج کارگری کشور، احسان رئیسی مدیر عامل مجتمع غذایی سبز اندیشان سبزواران بیان کرد: در نظر داشتیم که در سال اقتصاد مقاومتی، دست به تولید بزنیم و کمک کوچکی در راه احقاق شعار سال انجام دهیم لذا کارخانه سبز اندیشان را از اواخر بهمن ماه سال گذشته طی 72 روز کاری به بهره‌برداری رساندیم. فاز اول، تولید روزانه 5 تن رب گوجه فرنگی با غلظت بالاست که برای این امر در 24 ساعت شبانه روز طی سه شیفت 100 کارگر پر تلاش، مشغول به کار شدند.

 

وی در ادامه افزود: روزانه 300 تن گوجه فرنگی از کشاورزان به نرخ روز و به صورت نقدی خریداری می شود، که همین امر باعث دل گرمی و افزایش ارتقای کشت این محصول گشته است. چرا که کشاورزان پر تلاش کشورمان، از خرید حتمی ما، همکاری طولانی مدت و معامله نقدی رضایت کامل دارند.

 

مدیر عامل این کارخانه تصریح کرد: کشاورزان برای فروش محصولات خود مجبور بودند که مسافت زیادی را مناطقی که به محصولاتشان نیاز دارند، طی کنند اما تاسیس این کارخانه در منطقه قلعه گنج استان کرمان، کمک شایانی در صرفه جویی زمان و هزینه کرده است.

 

رئیسی در خصوص برنامه‌های آینده این مجتمع اظهار داشت: فاز اول تولیدات ما، ساخت رب گوجه فرنگی طی چند ماه اخیر بوده که در نظر داریم در فاز دوم به مرحله بسته بندی محصولات خود تا سال آینده برسیم. همچنین طبق براوردها، فاز سوم تا دهه فجر سال آینده دست به تولیدات کنسرو غیر گوشتی خواهد زد و در فاز چهارم سردخانه‌هایی جهت نگهداری محصولات کشاورزی اعم از خرما، رب، سیب زمینی و ... احداث خواهیم کرد که اگر این برنامه با موفقیت ادامه پیدا کند و از تمام ظرفیت‌ها جهت جذب نیرو استفاده شود در شبانه روز 250 نفر در این کارخانه در سه شیفت مشغول به فعالیت خواهند شد.

 

گفتنی است مجتمع غذایی سبزاندیشان سبزواران با اعتبار 2 میلیارد تومان، از اعتبارات خصوصی و 40 درصد از تسهیلات بنیاد مستضعفان، در زمینی به مساحت 2 هکتار بنا شده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها