mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۲۹ - ۰۱ تير ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۰۵۲
تعداد بازدید: ۲۲۵۷
راهبرد اصلی بنیاد مستضعفان اعلام شد :
محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان : محرومیت زدایی با اعتماد به توانمندی های مردمی و ظرفیتهای بومی اولویت نخست بنیاد در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری صداوسیما محمد سعیدی کیا در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی معاونت خبر صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : بنیاد مستضعفان با اتکای به  11 هولدینگ تخصصی در زمینه های مختلف مالی، سیاحتی ، فناوری اطلاعات ، عمرانی،صنایع معدنی ، صنعتی ، خدماتی و نفت و انرژی و 27 هزار میلیارد ریال درامد برنامه مدونی در قالب بودجه سال 95 خود برای حرکت در جهت سیاستهای اقتصاد مقاومتی تدوین کرده است .

 

وی ارتقای بهره وری از امکانات موجود و شناسایی ظرفیتهای جدید را الویت نخست بنیاد در چارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت : ارتقای بهره وری از نیروی انسانی و منابع تولید در کنار پیش بینی مشوق های لازم ، تعیین شاخص های عینی برای رشد  بهره وری، توسعه صادرات و بهره گیری بهینه از اموال  و دارایی های بلا استفاده از مهمترین الویتهای است که درجهت ارتقای بهره وری باید مورد توجه قرار گیرد .

سعیدی کیا افزود: حذف قوانین و مقررات زائد  و تدوین ایین نامه هایی برای ارتقای انگیزه پرسنل از دیگر الویتهایی است که باید در چارچوب اجرایی شدن سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دستور کار باید قرار گیرد و در همین راستابنیاد تلاش کرده تا در قراردادهای جدید زمینه را برای جذب سرمایه گذاری فراهم کرده است .

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اصلاحات ساختاری انجام شده در این مجموعه گفت :در همین راستا تعداد هولدینگ های  بنیاد از 22 هولدینگ به 11 هولدینگ کاهش یافته است و تعداد شرکتهای نیز از 220 شرکت به 150 شرکت کاهش یافته و شرکتها یی را که مردم می توانند از طریق مزایده بورسی واگذار شد  بعضی ادغام و برخی  منحل شده اند و این ساختار همچنان با توجه به شرایط اقتصادی در حال بازنگری است .

وی میزان درآمد حاصل از فروش شرکت های تحت پوشش بنیاد را سالانه 27 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت : بنیاد از همه شرکت ها سهام دار صد درصد نیست به همین دلیل  53 درصد از این درآمد  به بنیاد تعلق دارد  و مابقی به سایر سهامداران شریک در شرکتهای بنیاد است و مفاصا حساب  مالیاتی شرکتهای بنیاد تا سال 92 به طور کامل بررسی و مالیان ان پرداخت  شده است و شرکتهای بنیاد طی سه سال گذشه بیش از سه هزار میلیارد ریال مالیات پرداخت کرده اند .

سعیدی کیا شناسایی ظرفیتهای جدید در داخل و خارج از کشور را الویت دیگر بنیاد در سالجاری عنوان کرد و گفت : هولدینگ  کشاورزی  بنیاد برای تامین علوفه مورد نیاز واحدهای دامداری خود اقدام به انقعاد قراراد با کشور قزاقستان کرده و در قالب کشت خارج از سرزمین تولید علوفه در سطح 200هکتار از اراضی در این کشور را اغاز کرده است و ایجاد واحدهای دامداری در کنار این مزارع از دیگر برنامه های  بنیاد در قالب این طرح است .

رئیس  بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبر در حکم انتصاب خود در خصوص ضرورت رسیدگی جدی به محرومان و محرومیت زدایی در کشور گفت : در همین راستا امروز 30 درصد سود خالص  بنیاد به بنیاد علوی اختصاص می یابد درحالی که این رقم تا پیش از این حدود 6 تا 7 درصد بود .

وی افزود: در همین راستا منطقه قلعه گنج،  در جنوبی ترین منطقه استان کرمان به عنوان پایگاهی برای اجرای طرح های محرومیت زدایی با اتکای به توان مردم و قابلیتهای منطقه ای انتخاب شد با اقدامات انجام شده امروز در این منطقه محروم یک واحد دامداری ، واحدهای صنایع تبدیلی رب، روغن کنجد  و اب میوه و یک هتل کپری چهارستاره منحصر به فرد با مشارکت مستقیم مردم منطقه ایجاد شده است و  بنیاد فقط با همراهی دیگر دستگاه های ذیربط در سطح ملی و استانی بستر مناسب را برای فعالیت مردم مهیا کرده است .

سعیدی کیا افزود: با اقدامات انجام شده امروز منطقه قلعه گنج در دل کویر به الگویی قابل تکرار برای انجام کارهای بزرگ با مشارکت و اعتماد به توانمندی مردم تبدیل شده است منطقه ای با 80 هزار نفر جمعیت و 10 هزار کیلومتر مربع وسعت که 4 هزار کیلومتر مربع ان بیابان است امام مرد ان امروز نه تنها محتاج یارانه ها و  حمایت های دولتی نیستند بلکه خود به جمعیتی مولد تبدیل شده اند .

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به دیگر اقدامات  بنیاد در عمل به مسوولیت های اجتماعی خود در حمایت از محرومان گفت: بنیاد علوی با همراهی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی وظیفه حمایت غذایی از 50 هزار نفر از مادران باردار را با خانواده  برعهده دارد و این تعداد در سه سال آینده  به 200 هزار خانوار افزایش می یابد مادرانی که جزو دو دهک پایین درامدی کشور هستند و  بنیاد حمایت غذایی از آنان برای تولد فرزندانی سالم و تندرست را در برنامه  خود گذاشته ایم.

وی افزود: خانه دار کردن یازده هزار خانوار داری بیش از دو فرزند معلول از دیگر برنامه های بنیاد مستضعفان در زمینه فعالیتهای اجتماعی است ، این طرح با همکاری بنیاد مسکن، سازمان ملی زمین و مسکن ، سازمان بهزیستی و خیرین مسکن ساز اغاز شده و امسال 500 واحد تحویل واجدین شرایط خواهد شد .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها