mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۴۸ - ۰۳ تير ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۰۶۱
تعداد بازدید: ۱۶۸۲
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست مطرح کرد:
رئیس سازمان محیط زیست از 55 هکتار باغ سیب مهر شهر کرج که در سال 94 احیاء شده و نیز سیستم آبیاری قطره‌ای که به‌جهت بهینه‌سازی مصرف آب با هدف استفاده بهینه از منابع آبی در سال 94 شروع به کار کرده است، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  خبرگزاری مهر، معصومه ابتکار بعداز ظهر سه شنبه  1تیر ماه 95 در بازدید از باغ سیب کرج با اشاره به اینکه این باغ یکی از باغات ارزشمند، قدیمی و تنفس‌گاه استان البرز محسوب می شود، گفت: سابق بر این نگرانی های در این رابطه برای مردم و ساکنان کلان‌شهر کرج به وجود آمده بود که اعتراضاتی را به همراه داشت.

 

معاون رئیس جمهور بر ضرورت ایجاد فضای سالم برای تلطیف هوای استان البرز که بار ترافیکی زیادی را به دوش می کشد تاکید کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری مردم، تَشکل ها و اقدامات مجدانه مسئولان باغ سیب حفظ شد و در حال حاضر برنامه توسعه ایی باغ توسط مسوولان امر توضیح داده شد.

 

حمایت سازمان محیط زیست از توسعه باغ سیب

وی با اشاره به اینکه طبق اظهارات مسئولان برنامه احیا و توسعه باغ در دستور کار قرار دارد، گفت: این باغ برای مردم استان البرز و منطقه باقی خواهد ماند، از این رو باید با همت همگانی نسبت به حفظ این فضا اقدام کرد.

 

ابتکار بهبود و توسعه باع سیب را منوط به همکاری مسئولان استان به ویژه شهرداری دانست، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست نیز از نظر ضوابط و حمایت هایی که باید داشته باشد مساعدت های مطلوب را انجام خواهد داد.

 

معاون رئیس جمهور در مورد قسمت هایی از باغ که در اختیار سازمان پارک ها و بنیاد مستضعفان است، گفت: اقداماتی نسبت به حفاظت از این بخش های باغ در دستور کار مسئولان قرار دارد، این مهم ممکن است با همکاری و تفاهم با مالکین و یا در صورت ضرورت با تملک محقق شود.

ابتکار خاطرنشان کرد: به سبب آبیاری تحت فشار و توسعه ای که در دستور کار است، احیای باغ سیب مهرشهر کرج بسیار امیدوار کننده است.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها