mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۰۲ - ۱۲ تير ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۱۰۷
تعداد بازدید: ۱۴۳۹
لطف ا... فروزنده میهمان جشن گنجینه رمضان
دکتر لطف ا... فروزنده استاد دانشگاه مهیمان شب چهاردهم جشن گنجینه رمضان پارک ارم ضمن حضور در برنامه پخش مستقیم شبکه چهارم صدا و سیما در مورد ارتقاء کیفیت به سخنرانی پرداخت.

دکتر لطف ا... فروزنده  استاد دانشگاه مهیمان شب چهاردهم جشن گنجینه رمضان  پارک ارم  ضمن حضور در برنامه  پخش مستقیم شبکه چهارم صدا و سیما در مورد ارتقاء کیفیت به سخنرانی پرداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی ارم سبز ،  وی منظور از ارتقای کیفیت را میزان رضایت مشتری از ارتقاء مطلوبیت یک کالا تعریف کرده و گفت هر کالایی ماهیت و ارزشی مشخص برای مصرف کننده دارد و کیفیت آن مطلوبیت مورد نظر مصرف کننده است و اصولا کالایی که متناسب با سلیقه ی مصرف کننده باشد با کیفیت است.

فروزنده بیان کرد؛ مشتری بابت مطلوبیت کالا پول پرداخت می کند و اگر کالا رضایت مشتری را جلب نماید،مشتری نسبت به آن کالا وفادار می شود. تولید کنندگان داخلی باید به این موارد توجه کرده و با  تولید کالاهای دانش بنیان بدنبال جلب رضایت مشتری و رقابت با کالاهای خارجی مشابه باشند.

 

مسلما حمایت از تولید داخلی باعث افزایش ثروت ملی و رشد اشتغال می شود اما تولید کنندگان باید این مساله را در نظر داشته باشند که با تولیدکالای با کیفیت  این مهم بدست می آید.

 

وی در ادامه به وظیفه دولت ها در زمینه حمایت از تولید داخلی اشاره کرد و وظیفه دولت را نظارت بر واردات بی رویه و مقابله با قاچاق ذکر کرد.

 فروزنده نظارت دولت را به عنوان ضلع سوم در کنار دو ضلع تولید کننده و مصرف کننده  برشمرد که با نظارت صحیح میتواند به ارتقاء تولید داخلی کمک رساند.

 

فروزنده در آخر تاکید کرد که ما باید در جامعه فرهنگ کیفیت را به عنوان گفتمان غالب جامعه ترویج  داده و در کلیه مسایل زندگی فعالیتها را با کیفیت انجام دهیم. کیفیت در تدریس،تهیه و طبخ غذا،صحبت کردن و سایر فعالیتهای روزمره در نهایت منجر به ارتقاء سطح کیفی جامعه در تمام زمینه ها می شود.

وی ابراز امیدواری کرد : خانواده ها نیز فرهنگ کیفیت را به فرزندان از سنین کودکی آموزش دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها