mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۱۸ - ۱۳ تير ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۱۲۵
تعداد بازدید: ۱۵۱۳
رضا تقی پور میهمان ویژه جشن گنجینه رمضان
دکتر رضا تقی پورعضو هیات مدیره هلدینگ ارتباطات میهمان ویژه شب پانزدهم جشن گنجینه رمضان در مجموعه ارم سبزبودو در پخش زنده این برنامه از شبکه 4 صدا و سیما در مورد رشد اقتصادی سخنانی ایراد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی مجموعه ارم سبز گفت؛ پس از دوره رنسانس و انقلاب صنعتی بیشتر تولیدات بر اساس استخراج منابع زیرزمینی شکل گرفت. اما درچند دهه گذشته محصولات دانش بنیان از اهمیت ویژه ای برخوردار شده اند و بیشتر از تکنولوژی فکر و مغز افزایی استفاده شده و منابع زیرزمینی و مادی کمترین نقش را در تولید کالا ایفا می کنند.

 

وی افزود: امروزه ما یک ماده ی اولیه خیلی کم ارزش را می توانیم با دانش و نرم افزار تبدیل به یک کالای ارزشمند و گران کرده و با تولید و عرضه آن در بازارهای جهانی به ارتقاء رشد اقتصادی کشور کمک شایانی رسانیم.

تقی پورابراز کرد؛ تولیدات دانش بنیان می تواند با چارچوب اقتصاد مقاومتی در دنیا عرضه شود و شرط پایدار شدن اقتصاد دانش بنیان فراهم کردن زیر ساخت های لازم توسط دولت است، به طوریکه این قطار در ریل هموار و مشخص خود حرکت کند.

 

دکتر تقی پور خاطر نشان کرد ؛ما نتوانسته ایم  زنجیره ی تولید دانش-فن آوری-محصول  را تدوین کرده و به نتیجه برسانیم و ارتباط این حلقه در جایی قطع می شود. بدلیل عدم ارتباط موثر بین زنجیره فوق ما تا امروزدر عرضه محصولات دانش بنیان در دنیا ناموفق بوده ایم.

 

وی در آخر حمایت از بخش خصوصی وسکان داری توسط دولت را برای رشد اقتصادی و تولید محصولات دانش بنیان لازم دانست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها