mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۲۶ - ۱۴ تير ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۱۳۲
تعداد بازدید: ۱۶۳۳
رضاشیوا میهمان ویژه جشن گنجینه رمضان ارم
دکتر رضا شیوا رئیس مرکز ملی رقابت میهمان ویژه شب هفدهم جشن گنجینه رمضان در مجموعه ارم سبزبود و در پخش زنده این برنامه از شبکه 4 صدا و سیما در مورد رقابت اقتصادی سخن گفت .

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی پارک ارم رضا شیوا گفت؛ رقابت از آن مقوله هایی است که در ذات انسانهاست و از اینرو انسانها دوست دارند با هم رقابت داشته باشند. برای رقابت ضوابط و قوانینی وجود دارد که آن را به رقابت سالم تبدیل می کند.

 

وی بیان کرد؛ امروزه رقابت یکی از موضوعات اصلی در اقتصادکشورهاست و در این بین کشورهایی موفقترند که رقابت اقتصادی بیشتری دارند.رقابت اقتصادی در بخش خصوصی شکل گرفته و موجب خلاقیت می شود.بطور مثال در یک بازار اگر رقابت سالم بین تولید کنندگان وجود داشته باشد،آنها تلاش می کنند از یکدیگر سبقت گرفته و پتانسیلهای خود را شکوفا کنند.در این میان مصرف کننده مختار است که از بین تولید کنندگان یکی را انتخاب کرده و این روند باعث رشد کیفیت محصولات می شود. 

 

رییس مرکز شورای رقابت  در مورد وظیفه این  شورای  گفت،طبق فصل 9 اصل44 قانون اساسی، شورای رقابت وظیفه دارد نقش بازیگران اقتصادی را در تولید محصول افزایش دهد ودر همین راستا به تخلفات نهادهامبنی بر عدم صدورمجوزبرای بنگاههای دارای شرایط، رسیدگی کند.

 

وی افزود؛دولت باید سکان داراقتصاد کشور باشد و پاروزنی را به بخش خصوصی محول کند.دولتها تنها با این روش میتوانندبه بخش خصوصی برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی یاری رسانند.

 

شیوا خاطر نشان کرد که افراد با دانش و تخصص لازم وارد کسب و کار شوند تا میزان موفقیت خود را به حداکثر رسانده و ریسک شکست را کاهش دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها