mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۴۴ - ۲۹ تير ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۲۳۸
تعداد بازدید: ۲۱۷۲
توچال با گستره ی جغرافیایی وسیع در راستای ایجاد محیطی با نشاط و همچنین افزایش سرانه فضای سبز برای مراجعین ،اقدام به تولید و کاشت گونه های مختلف گیاهی مطابق با بافت منطقه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  روابط عمومی شرکت تله کابین توچال ،سید محمد رضا پرهیزکار مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفت:با احداث زیر ساخت های لازم در خصوص کاشت ،داشت وپرورش گل و گیاه در این مجموعه، با هدف  استفاده بهینه از خاک حاصلخیز و همچنین ساخت منابع آبی مدرن ،در صدد تحقق زیباتر شدن فضای سبز عمومی شرکت هستیم.

 

وی افزود :گونه های گیاهی شامل :آهار پاکوتاه الوان-آفتابگردان پاکوتاه –جعفری-رز بوته ای-درخت کامیس پاریس طلایی-درخت لگستوروم (برگ نو)-اقاقیا پیوندی مجنون-زیتون تلخ-توت کاکوزا-سرو نقره ای-آبیس-افرای برگ چناری قرمز در این مجموعه تولید و کاشته شد.

 

همچنین پرهیزکار گفت: با ساخت منابع آبی فوق سنگین در مجموعه و همچنین انتقال آب از چشمه به این مخازن از طریق روش صقلی و بدون صرف انرژی(بدون نصب پمپ)،امکان آبیاری مداوم و بدون حتی قطره ای هدر رفت ایجاد شده است که گفتنی است همه ساله در این فصل سال و دراین برهه از زمان، جهت احیا و جلوگیری از آسیب به درختان و گونه های گیاهی موجود در فضای سبز مجموعه ،می بایستی روزانه آب مورد نیاز شرکت ، توسط پیمانکار خریداری میشد که بر اساس راه اندازی سیستم آبیاری مدرن روزانه ،آب مورد نیاز فضای سبز مجموعه به مقدار 400میلیون سانتی متر مکعب  تهیه و با این سیتم آبیاری می شود.

 

وی خاطر نشان کرد:تولید و کاشت بیش از 30هزار نشاء ازگل های فصلی و نگهداری علمی این گیاهان باعث شد گل هایی که همه ساله به صورت فصلی کاشته وپس از مدتی از بین میرفت ، بیش از 6 ماه همچنان در فضاهای سبز مجموعه خودنمایی کند.همچنین بیش از یک میلیارد ریال برای خرید

 گل های فصلی صرفه جویی شده است.

 

مدیرعامل شرکت تله کابین توچال در توضیح این خبر گفت:کوددهی با برنامه ریزی هرماه 2بار، برای تقویت درختان در مقابل تنش های حرارتی و محیطی و نیز سم پاشی با سموم بی ضرر در محیط زیست در راستای جلوگیری از آفات و بیماری های گیاهی در عرصه کوهستان  و نیز مبارزه گسترده با علف های هرز که همه ساله شاهد آتش سوزی در سطح منطقه بودیم ،در دستور کار قرار دارد.

 

وی همچنین خبر از جمع آوری درخت بادام تلخ که بومی منطقه البرز جنوبی است داد و گفت: جهت تولید و توسعه عرصه های فضای سبز در دامنه های البرز جنوبی اقدام لازم صورت گرفته است.

پرهیزکار در خصوص نیروی انسانی استفاده شده در این حجم از فعالیت گفت:یک کارشناس ارشد فضای سبز و همچنین آموزش در حین خدمت به4 نفر نیروی خدماتی، سرانه فضای سبز نگهداری می گردد که در نوبه خود کم نظیر است.

 

در پایان وی یاد آور شد :همه تلاش تیم مدیریتی توچال ،ایجاد فضای دلپذیرو ایده آل برای مردم است تا فرموده مقام معظم رهبری که در بازدید از توچال مرقوم نمودند:"ان شاالله هر روز زیباتر و برای مردم پربهره تر شود" محقق شود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها