mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۲۱ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۲۸۰
تعداد بازدید: ۱۴۹۶
نماینده ولی فقیه در استان کرمان:
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه اساساً مشکل عمده ما در کشور فرهنگی است، گفت: کرمان در منطقه قلعه‌گنج شهر نمونه اقتصاد مقاومتی نتیجه خوبی به دست آورد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  تسنیم ، آیت‌الله سیدیحیی جعفری  در جلسه گام دوم مثلث توسعه اقتصاد مقاومتی منطقه 8 استان کرمان در محل استانداری با اشاره به فرموده امام علی(ع) مبنی براینکه قبل از هر کاری اول باید فکر کرد اظهار داشت: اگر عقل و فکر خود را در انجام کارها دخالت دهیم کارها درست و مفید می‌شود اما اگر بدون تعقل و مشورت کاری انجام شود، ناقص می‌ماند.

 

وی  با اشاره به اینکه اسلام به مسئله مشورت اهمیت داده است و سوره‌ای در قرآن به نام شوری نیز بر این امر تأکید داشته است، افزود: خداوند در قرآن کریم به نبی مکرم اسلامی می‌فرماید: ای پیغمبر با مردم راجع به موضوعات روز مشورت کن و در جنگ احد پیامبر با عده‌ای مشورت کرد و نتیجه جنگ شکست مسلمانان بود.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره اینکه گاهی نتیجه مشورت ممکن است تلخ باشد ولی انسان باید قبول کند، خاطرنشان کرد: در همه مسائل باید فکر کرد و با اهلش مشورت کرد.

 

آیت‌الله جعفری گفت: استاندار کرمان در منطقه قلعه‌گنج شهر نمونه اقتصاد مقاومتی نتیجه خوبی به دست آورده و در بحث اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی انجام و دستاوردهایی به وجود آمده که قابلیت تصمیم و گسترش را دارد.

 

وی با بیان اینکه اساساً مشکل عمده ما در کشور فرهنگی است و اگر مشکل فرهنگی وجود نداشته باشد در بسیاری از مسائل موفق خواهیم بود، افزود: اگر فرهنگ جامعه درست می‌شد و مردم به وظایف خود در برابر انواع مسائل آشنا بودند این همه مشکلات در کشور نبود و این امر برعهده ائمه جمعه و جماعات، آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: