mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۵۸ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۲۹۱
تعداد بازدید: ۳۸۸۷
ساخت 103هزار متر بنا با بیشترین مشاعات
هدف بنیاد مستضعفان از اجرای طرح های عمرانی مانند فیرزوه شرق مشهد تامین اهداف فرهنگی ، اجتماعی و سرمایه‌گذاری‌ در طرح‌های اقتصادی توجیه پذیر باهدف تامین هزینه طرح های‌ محرومیت‌‌زدایی است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان کیومرثی مدیر کل اموال و املاک استان خراسان رضوی و خراسان شمالی گفت: پروژه‌های اقتصادی بنیاد مستضعفان شاخصه‌های خاص فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دارد، بنیاد مستضعفان تنها به دنبال کسب سود در پروژه‌های اقتصادی نیست، بلکه تلاش می‌کند سود حاصله را در محرومیت‌زدایی در سطح کشور هزینه کند، در این راستا رسالت محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان از رسالت اقتصادی آن مهم‌تر است.

 

وی افزود: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با محوریت محرومیت‌زدایی پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در دستور کار بنیاد مستضعفان قرار گرفته است.

 

بنابراین گزارش  یکی از این پروژه‌های اقتصادی-عمرانی که بنیاد مستضعفان تلاش کرده است در آن سرمایه‌گذاری کند و سود حاصله را به محرومیت‌زدایی اختصاص دهد، پروژه عمرانی «فیروزه شرق مشهد» است که هم اکنون توسط شرکت اسکان ایران به عنوان پیمانکار EPC و با مشاوره شرکت خدمات مهندسی و شهرسازی علوی در حال اجرا است .

 

بنا به گفته کیومرثی این پروژه که مالک آن قبل از ‌انقلاب اسلامی، جواز احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای را برای آن اخذ کرده بود، شامل 12 هزار و 500 متر مربع زمین است، در همان زمان ‌گودبرداری زمین توسط مالک به عمق 20 متر انجام شده بود و پس از آن این زمین با همان گودبرداری ‌تا سال 1378 ‌به صورت نیمه‌کاره رها شده بود.

 

مسوولیت بنیاد در قبال پایتخت فرهنگی جهان اسلام

‌مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان در خراسان رضوی و شمالی می‌گوید:  پس از انتخاب شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام  ،بنیاد مستضعفان  تلاش می‌کند مسئولیت اجتماعی خود را در این منطقه به طور دقیق  و متناسب با شرایط فرهنگی و نیاز های اجتماعی پیاده کند.

 

کیومرثی گفت: از سال 1378 به بعد بنیاد مستضعفان مطالعات خاصی روی این پروژه انجام داد،‌ سال 1385 جواز اجرای پروژه اخذ شد و از سال 90 ‌احداث‌ مجتمع تجاری-اقامتی-ورزشی-مسکونی فیروزه شرق مشهد توسط بنیاد کلید ‌خورد؛ سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در سال 93 به طور مشخص متولی پروژه می‌شود و مطالعات امکان‌سنجی را انجام می‌دهد.

 

وی ‌گفت: در گام اول  با توجه به نظر همسایه ها و همچنین نیاز های ایمنی  ، پایدارسازی دیواره گود به عمق 20 متر را انجام و فونداسیون را اجرا کردیم، این پروژه که با معماری ایرانی - اسلامی ساخته می‌شود، شامل 2 طبقه مجموعه تجاری، ‌9 طبقه واحدهای مسکونی و اقامتی و بقیه پارکینگ و مجموعه ورزشی است.

 

بکارگیری عرشه های فولادی برای اولین باردر مشهد

‌مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان در خراسان رضوی و شمالی در تشریح مشخصات فنی پروژه گفت: در این پروژه واحدهای تجاری در طبقات همکف و منفی 1 قرار دارد، ضمن آنکه 9 طبقه مسکونی در بلوک یک، 5 طبقه مسکونی در بلوک 2 ساخته می‌شود، هفت طبقه پارکینگ برای مجموعه در نظر گرفته شده است، در مجموع 24 هزار و 760 متر مربع زیربنای مسکونی در این پروژه پیش‌بینی شده است، ضمن آنکه پروژه 60 درصد مشاعات دارد؛ این مجتمع مجهز به باغ پشت بام است، ضمن آنکه احداث مجموعه‌های ورزشی و استخر در آن پیش‌بینی شده است.

وی  به جز پیش بینی احداث 936 باب پارکینگ فراتر از قوانین مصوب شهرداری با توجه به نیاز منطقه  یکی دیگر از شاخص های منحصر به فرد این پروزه بزرگ عمرانی  را استفاده از عرشه های فولادی در سقف ها  عنوان کرد که برای اولین بار در شهر مشهد در حال اجرا است .

 

103هزار متر بنا در فیروزه شرق

وی با بیان اینکه این پروژه با توجه به بررسی‌های کارشناسی فرهنگی و اجتماعی در 1.5 کیلومتری حرم امام رضا (ع) ساخته می‌شود، گفت: این پروژه جمعاً‌ 103 هزار متر مربع زیربنا دارد؛ 90 ‌درصد مصالح استفاده شده در این پروژه از داخل تهیه شده است و الباقی مصالح و تجهیزات شامل تاسیسات فنی توسط شرکت های داخلی کشور با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز تهیه خواهد شد .

 

کیومرثی با اشاره به اینکه در این پروژه روزانه 300 نفر  در شرایط رکود صنعت ساخت و ساز به طور مستقیم مشغول به کار هستند، پیش‌بینی کرد که تکمیل این پروژه بزرگ عمرانی تا ‌‌مهرماه 97 به پایان برسد.

 

مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان در خراسان رضوی و شمالی این را هم گفت که در استان خراسان شمالی از طریق سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان امسال تاکنون 5 هزار سند مسکونی‌ به مردم محروم اختصاص یافته و تا پایان سال 3 هزار سند دیگر نیز به مردم محروم منطقه اختصاص می‌یابد.

 

مشخصات پروزه

 مساحت پارت A                                51358 متر مربع

مساحت پارت B                                51976 متر مربع

مساحت کل                                    103334 متر مربع

تعداد کل پارکینگ      936

تعداد واحد تجاری      88

تعداد واحد مسکونی    297

سالن ورزشی در طبقه اول و دوم (تراز 7.80+ و 11.90+) هر طبقه 250 جمعا 500 متر

مجموعه آبی شامل استخر، جکوزی، استخر کودک، سونا خشک، سونا بخار، حمام ترکی، اتاق ماساژ، سالن ورزشی و کافی شاپ در دو تراز 10.60- و 7.50- (طبقه 3- و 2-)  1643.56 متر

هایپر مارکت    3010 متر مربع طبقه 1- تراز 4.45-

رستوران        2310 متر مربع طبقه 1- تراز 4.45-

کافی شاپ         565 متر مربع طبقه 1- تراز 4.45-

تالار   1633 متر مربع طبقه 1+ و 2+  ترازهای 7.80+ و 11.90+

فضای جمعی = فضای باز، بازی کودکان- فضای سبز در طبقه 1+ (روف گردان بام سبز)

دارای 21 آسانسور      2دستگاه پله برقی در تجاری

9 پله دسترسی (پله فرار)     4 دستگاه رمپ برقی در پارکینگ و تجاری ها

نما ها : معماری اسلامی شامل سنگ تراورتن کرم رنگ+سرامیک خشک +سرامیک+سیمان شسته

قالب بندی        125 هزار متر مربع    ،  میلگرد 10 هزار تن،     بتن 60 هزار مترمکعب ،     ورق متال دک 1000 تن=( 80000 مترمربع)

مسکونی 24760 متر مربع مفید  و تجاری 15680 مترمربع مفید 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها