mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۰۷ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۳۱۷
تعداد بازدید: ۲۰۶۹
در صورت همکاری واجدان شرایط برای تکمیل پرونده :
آیین اهدای اسناد واگذاری مالکیت 835 فقره سند مسکونی و تجاری به مساحت 149هزار متر مربع و با ارزشی بالغ بر 308 میلیارد ریال به محرومان و واجدان شرایط شهرستان شاهین دژ برگزار شد.

آیین اهدای اسناد واگذاری  مالکیت  835 فقره سند مسکونی و تجاری به مساحت 149هزار متر مربع  و با ارزشی بالغ بر 308 میلیارد ریال ریال به محرومان و واجدان شرایط شهرستان شاهین دژ در استان آذربایجان غربی در محل مصلی بزرگ این شهر برگزار شد.

 

هدیه ماندگار به مردم شاهین دژ

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، در ابتدای این مراسم  حجت السلام و المسلمین  باقری با تقدیر و تشکر از دست اندرکاران اجرای طرح محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، اهدای اسناد به مردم غیور و محروم منطقه را بسیار با ارزش توصیف کرده و آن یک هدیه ماندگار دانست که از سوی مقام معظم رهبری به مردم شاهین دژ اعطا شده است .

 

 

امام جمعه شهرستان شاهین دژ اظهار داشت : واگذاری این اسناد درست در زمانی اتفاق افتاد که مردم منطقه به وجود آن بسیار نیاز داشتند ، مردم پیش از این به جهت عدم پشتوانه اقتصادی  قادر نبودند در فعالیت های اقتصادی ، تولیدی و زیر بنایی شهرستان مشارکت و سرمایه گذاری  جدی داشته باشند .و جوانان شهرستان نیز دچار یاس و ناامیدی بودند ، اما با این حرکت خداپسندانه بنیاد مستضعفان بر اساس منویات مقام معظم رهبری مردم از این پس می توانند و می دانند که چگونه انرژی و توان خود را برای توسعه و آبادانی شهر و تقویت معیشت خود به کار بگیرند.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به وجود پتانسیل های بالا به لحاظ  موقعیت جغرافیایی شهرستان و برخورداری از منابع عظیم طبیعی و انسانی ، سرمایه گذاری و به کار گیری از استعداد های خلاق جوان در فعالیت های اقتصادی با حمایت مسوولان به ویژه مسوولان  بنیاد مستضعفان  از این پس شاهد شکوفایی و توسعه و آبادانی منطقه و شهرستان باشیم .

 

امام جمعه شهرستان شاهین دز در پایان سخنان خود دغدغه اصلی مردم این منطقه را ایجاد اشتغال به ویزه برای جوانان مستعد ذکر کرد و پرداخت وام های کم بهره بانکی در قالب طرح های اشتغال زایی و کار آفرینی ، ایجاد و راه اندازی فعالیت های تولیدی ، کشاورزی ، پرورش زنبور عسل و دام و طیور را خواستار شد.

 

مسیر توسعه  هموار شد

در ادامه مراسم  عباسی فرماندار شاهین دژضمن تشکر  و قدردانی از تلاش شبانه روزی کارکنان بنیاد برای اجرای اولین مرحله طرح محرومیت زدایی، اهدای اسناد مسکونی و تجاری به مردم منطقه ، این طرح را یک حرکت خداپسندانه و بسیار ارزشمند برای رفع محرومیت و توسعه اقتصادی منطقه برشمرد و در پایان خاطر نشان ساخت : با توجه به حمایت های بنیاد مستضعفان در راستای فرامین مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از این پس مسیر توسعه شهرستان  با همدلی مردم هموارتر خواهد شد.

 

بنابراین گزارش ، صفر زاده معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی نیز پس از تقدیر و تشکر از بنیاد مستضعفان ابراز امیدواری کرد که با حمایت های بنیاد مستضعفان و ارایه تسهیلات کم بهره بانکی به تولید کنندگان و فعالان و کار آفرینان بخش اقتصادی زمینه رشد و توسعه فراهم شده و از این پس شاهد اعتلای منطقه و نیز اجرای اقتصاد مقاومتی با حضور جوانان خلاق شهرستان باشیم

 

درخواست همکاری از مردم

همچنین در این مراسم مهندس کاری مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان طی سخنانی به مردم  گزارش داد: دراین مرحله از طرح حمایتی بنیاد مستضعفان پس از تشکیل پرونده و طی مراحل اداری بر اساس آیین نامه های مصوب حدود 99درصد املاک اهدایی به صورت کاملا رایگان به مردم تقدیم شده است .

 

وی افزود : با ارزیابی های به عمل آمده  بر اساس آین نامه های مصوب در صورت همکاری مردم و تشکیل پرونده های قانونی در حدود 8 هزار سند دیگر متعلق به بنیاد مستضعفان در منطقه امکان واگذاری به  محرومان و واجدان شرایط  در دست مردم منطقه  مشمول اجرای طرح محرومیت  را دارند.

مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان  آمادگی اداره کل اموال و املاک استان اذربایجان  غربی را برای واگذاری این تعداد اسناد تا پایان سال جاری اعلام و از واجدان شرایط درخواست کرد تا نسبت به مراجعه و تشکیل پرونده این املاک هر چه سریعتر اقدام نمایند.

 

وام 8درصدی برای فعالان اقتصادی

بنابر گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، مهندس محمد سعید کیا رییس بنیاد مستضعفان در آیین اهدای اسناد مالکیت اراضی علوی به مردم شاهین دژ در سخنانی از تمامی مسوولان و دست اندرکارانی که بنیاد را در اجرای فرامین مقام معظم رهبری در این استان یاری کردند تشکر و قدردانی کرد..

وی با اشاره به اینکه از سال 94تا به امروز در مجموع 22 هزار سند مالکیت در سطح کشور توسط بنیاد مستضعفان به مردم محروم و واجد شرایط واگذار شده است ، تصریح کرد : با هدای 835 فقره اسناد مالکیت که امرو به مردم سخت کوش شاهین دژ تقدیم می شود، واگذاری این اسناد از ابتدای سال تا کنون به رقم 5300 سند خواهد رسید .

وی ارزش ریالی این اسناد را بالغ بر 308 میلیارد ریال اعلام کرد که جهت توسعه و آبادانی و رفع محرومیت منطقه به واجدان شرایط واگذار شده است .

 

رییس بنیاد مستضعفان از مردم خواست تا نسبت به این امر توجه جدی داشته باشند و برای دیکر اسناد باقی مانده قابل واگذاری که حدود 8 هزار سند می باشد اقدام کنند .

سعیدی کیا در ادامه جهت حمایت از فعالیت های اقتصادی منطقه ، آمادگی  حمایت  بنیاد مستضعفان از طرح های کار آفرینی در این شهرستان اعلام و گفت : چنانچه کار آفرینان طرح های خود را که توجیه اقتصادی و اشتغال زایی دارد به تصویب استانداری و بانک مرجع که بانک سینا می باشد ، برسانند تا سقف 20 میلیارد ریال وام در قالب خود اشتغالی دریافت می کنند .

 

وی همچنین به امضای تفاهمنامه بنیاد مستضعفان با استانداری آذر بایجان غربی جهت حمایت از طرح های اقتصادی و فعالیت های تولیدی در استان اشاره کرد که بر اساس آن از مجموع سود 18 درصدی  تسهیلات بانکی که به فعالان بخش اقتصادی پرداخ می شود ،   5 درصد از این میزان را بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان به صورت یارانه اشتغال زایی  و 5درصددیگر توسط استانداریها به عنوان یارانه  تامین خواهد شد و تنها 8 درصد را دریافت کنندگان وام که فعالان و کار آفرینان  هستند پرداخت خواهند کرد .

 

حمایت از تمامی طرح های کار آفرینی استان

رییس بنیاد مستضعفان در پایان سخنان خود سقف این وام را در استان ها 200میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای نخستین بار سقف این وام برای مردم استان آذر بایجان غربی به علت توانمندی های بالای استان و وجود منابع سرشار طبیعی  برداشته  خواهد شد و در این ارتباط بنیاد مستضعفان از تمامی طرح های توجیهی اقتصادی با هدف کار آفرینی و اشتغال زایی در منطقه  حمایت خواهد کرد .

 

گفتنی است در پایان این مراسم به نیت 14 معصوم(ع)به 14 نفر از اهالی مشمول مرحله اول  طرح اهدای زمین های مسکونی و تجاری  شاهین دژ ، اسناد واگذاری زمین اهدا شد که این افراد  از خانواده معظم شهدا و جانبازان معزز شهرستان ، خانواده های تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی کشور بودند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها