mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۳۱ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۳۳۰
تعداد بازدید: ۳۳۶۶
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
مهدی خلج در حاشیه بازدید از مزرعه پرورش بز شیری قلعه‌‌گنج : بنیاد مستضعفان با اجرا و سرمایه‌گذاری در چنین طرح‌هایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته ضمن تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی موجب بهبود کیفیت معیشت مردم و تحول و تحرک اقتصادی در این مناطق می‌شوند.

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از خبرگزاری فارس ، مهدی خلج  در حاشیه بازدید از مزرعه در حال احداث پرورش بز شیری قلعه‌‌گنج اظهار داشت: دولت و بنیاد مستضعفان با اجرا و سرمایه‌گذاری در چنین طرح‌هایی در مناطق کمتر توسعه‌یافته ضمن تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی موجب بهبود کیفیت معیشت مردم و تحول و تحرک اقتصادی در این مناطق می‌شوند.

 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: با کارشناسی و مطالعات صورت گرفته و اعزام کارشناسان سازمان دامپزشکی به اسپانیا برای بررسی شرایط و ویژگی‌های نژاد مورسیا انتظار می‌رود بز مورسیا تطابق خوبی با وضعیت منطقه داشته باشد.

 

وی عنوان کرد: مجوزهای لازم از سوی سازمان دامپزشکی کشور برای ورود بز مورسیا به این منطقه صادر شده است.

 

خلج همچنین در حاشیه بازدید از کشت جایگزین لیموی پرشین لاین به‌جای لیموی خشک محلی در منوجان اظهار داشت: اگر  تاریخ ورود بیماری‌های دام و انسان و بیماری‌های مشترک انسان و دام را مطالعه کنیم، می‌بینیم که همیشه مرزهای شرقی ما پر مخاطره‌ترین شهرهای ما بوده است، اما طی دو، سه سال اخیر کارهای خوبی صورت گرفت.

 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: برنامه‌ریزی که با ستاد قاچاق ارز شد قرار بر این است هر دامی که از استان سیستان و بلوچستان خارج شود و مجوز تردد از اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان نداشته باشد، ضبط شود.

 

وی اظهار کرد: به‌دلیل وسعت مرز 900 کیلومتری با پاکستان شاهد ورود غیر قانونی احشام هستیم که این احشام قاچاق بعد از کشف به قرنطینه انتقال داده می‌شوند.

 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: استفاده از نیروهای بومی، باانگیزه، جوان و متخصص در کنار افراد کاردان و با تجربه از مهم‌ترین نقاط قوت این مجموعه است.

 

وی بیان کرد: دامپزشکی جنوب کرمان از حیث جذب نیرو و ارائه خدمات رایگان دامپزشکی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

 

خلج ابراز داشت: با توجه به سیاست کلی نظام در زمینه افزایش صادرات غیرنفتی، سازمان دامپزشکی کشور در این راستا، در چهار ماهه گذشته 6 هزار و 300 مورد مجوز بهداشتی صادرات به اقصا نقاط جهان داشته است.

 

وی گفت: سازمان دامپزشکی کشور درصدد اجرای برنامه‌های کنترل و مبارزه با بیماری‌ها با در نظر گرفتن شرایط بومی و منطقه‌ای و استفاده از توان بخش خصوصی، همگام و هماهنگ با روش‌ها و سیاست‌های سازمان بهداشت جهانی دام است.

 

خلج عنوان کرد:با توجه به اینکه در سال جاری باید 25 میلیون نوبت سر واکسیناسیون ppr در کشور صورت گیرد که در چهار ماهه امسال 7.5 میلیون آن محقق شده است که پیشرفت قابل قبولی را نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها