mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۵۶ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۳۳۹
تعداد بازدید: ۲۳۲۲
مدیر عامل شرکت تلیسه نمونه در جمع خبرنگاران
سود خالص هر سهم شرکت دامداری تلیسه نمونه در سال مالی منتهی به 29 اسفند 94 رقم 703 ریال بوده که برای سال مالی 95 این رقم 828 ریال پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  روابط عمومی فرابورس ایران؛   شرکت دامداری تلیسه نمونه در سه ماهه اول سال، از 828 ریال رقم سود پیش‌بینی شده به ازای هر سهم، 242 ریال معادل 29 درصد سود این شرکت پوشش داده شده و در مجمع عمومی عادی سالانه "تلیسه" که تیرماه جاری برگزار شد، سود تقسیمی یا همان DPS شرکت 650 ریال به ازای هر سهم به تصویب رسید.

 

به‌منظور ارائه اطلاعات شفاف و دقیق در خصوص ظرفیت‌ها و ویژگی‌های شرکت دامداری تلیسه نمونه که به‌‌زودی بخشی از سهام آن در بازار دوم فرابورس ایران عرضه خواهد شد؛ امروز مدیرعامل، نماینده سهامدار عمده و مدیرمالی این شرکت در چهارمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» به تشریح اهم اطلاعات عمومی و مالی "تلیسه" پرداختند.

 مدیر روابط عمومی فرابورس ایران در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه، نقش رسانه‌های خبری را در تحقق هدف شفافیت در بازار سرمایه بسیار پررنگ خواند و گفت: ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه موجب شفافیت هرچه بیشتر در خصوص مخابره اطلاعات و عملکرد مالی و عملیاتی شرکت‌ها می‌شود که در این راستا فرابورس ایران تلاش کرده این ویژگی مهم را با برگزاری سلسله نشست‌های «یک‌ دیدار، یک عرضه» به‌منظور تشریح ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل شرکت‌هایی که در آستانه عرضه اولیه در فرابورس قرار دارند، بیش از پیش تعمیق ببخشد.

 

تشریح ویژگی های تلیسه نمونه  

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در ادامه مدیرعامل شرکت دامداری تلیسه نمونه نیز به بیان برخی ویژگی‌های عمومی این شرکت پرداخت. سید فضل‌اله امیرارجمندی ابتدا با بیان اینکه این شرکت در سال 72 تاسیس شده عنوان کرد: دامداری تلیسه نمونه از جمله معدود شرکت‌هایی در حوزه مواد غذایی و دامداری است که به بازار سرمایه راه یافته و با سرمایه اسمی 70 میلیارد ریالی؛ 51 درصد از سهام آن متعلق به شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس بوده، 35 درصد آن در اختیار بنیاد مستضعفان است و مالکیت مابقی سهام آن نیز مربوط به بخش خصوصی است.

 

وی حوزه‌های کشاورزی، دامپروری و تولید شیلات را به‌عنوان سه محور از فعالیت‌های شرکت دامداری تلیسه عنوان و اظهار کرد: در نظر داریم با توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی در زمینه توانمندسازی نیروی تولید، بحث امنیت غذا، تکنولوژی‌های به روز تولید و مواردی از این دست برنامه‌هایی را اجرا و عملیاتی کنیم تا به شرکتی سرآمد بدل شویم.

 

احداث گلخانه 20 هکتاری

امیرارجمندی همچنین به برنامه این شرکت برای راه‌اندازی گلخانه مدرن 30 هکتاری برای تولید محصولات صیفی و سبزیجات اشاره کرد و گفت: طرح مطالعاتی برای احداث این گلخانه مدرن تهیه و پروانه تاسیس آن نیز اخذ شده است که با توجه به نیاز این طرح به بیش از 1000 میلیارد ریال منابع مالی و اخذ تسهیلات آن از سیستم بانکی، راه‌اندازی آن 2 تا 3 سال به طول خواهد انجامید.

 مدیرعامل شرکت دامداری تلیسه نمونه راه‌اندازی این گلخانه را برای شرکت بسیار با اهمیت خواند و اضافه کرد: به‌طور قطع احداث این گلخانه تاثیر مثبتی بر سودآوری شرکت خواهد داشت.

 به گفته امیرارجمندی از آنجا که بحث کمبود منابع آبی برای فعالیت‌های کشاورزی به یک چالش عمده در سطح کشور بدل شده از این رو انجام امور کشاورزی در گلخانه‌ها اجتناب‌ناپذیر است که بر این اساس بهبود روش‌های جاری تولید و استفاده از تکنولوژی‌های نوین به‌منظور افزایش کمیت و کیفیت تولیدات از اهمیت بالایی برای شرکت تلیسه برخوردار است که برای آن برنامه‌ریزی‌های زیادی صورت گرفته است.

 

مالکیت 180هکتار اراضی در استان تهران

وی با بیان اینکه با دارا بودن قریب به 180 هکتار اراضی، شرکت دامداری تلیسه از موقعیت متفاوتی در مقایسه با سایر شرکت‌های رقیب در سطح استان تهران برخوردار است، ادامه داد: نزدیک بودن به بازار مصرف بزرگ استان تهران یکی از مهمترین مزیت‌های شرکت به‌شمار می‌‌رود که بنا به محورهای فعالیت ما و تلاش شرکت برای متمایز بودن در زمینه تولیدات و محصولات، انتظار داریم به شرکتی سرآمد در زمینه فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و شیلات در استان تهران و بعضا در سطح کشور بدل شویم.

 

به گفته امیرارجمندی در بخش گاوداری این شرکت در مجموع 3200 راس دام در سال با نژاد هلشتاین، مطابق با شرایط جغرافیایی ایران تولید می‌کند و دارای دو بخش گاوداری در شهرهای شهریار با 6 هزار راس دام و حسن‌آباد قم با یک هزار و 700 راس دام است.

 

تحقق 29 درصد از EPS"تلیسه" در سه ماه اول سال

 

همچنین مدیر مالی شرکت دامداری تلیسه نمونه نیز به بیان برخی ارقام مهم در صورت‌های مالی این شرکت پرداخت و گفت: سود خالص هر سهم شرکت برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 94 به میزان 703 ریال بوده که برای سال 95 این رقم را 828 ریال پیش‌بینی کرده‌ایم.

 

به گفته مظاهر ربیعی در سه ماهه اول سال، از 828 ریال رقم سود پیش‌بینی شده به ازای هر سهم (EPS)، 242 ریال معادل 29 درصد را پوشش داده‌ایم ضمن اینکه در مجمع عمومی عادی سالانه که تیرماه جاری برگزار شد، سود تقسیمی یا همان DPS شرکت نیز 650 ریال به ازای هر سهم به تصویب رسید.

 

معافیت مالیاتی 100درصدی

نماینده سهامداران عمده "تلیسه" نیز در این نشست با بیان اینکه طبق قانون، شرکت از معافیت مالیاتی 100 درصدی برخوردار است، عنوان کرد: تا پایان سال برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی را نیز در دستور کار داریم که هنوز درصد آن نهایی نشده است.

 لازم به ذکر است "تلیسه" با سال مالی 29 اسفند، در گروه زراعت و خدمات وابسته و در زیرگروه کشاورزی و خدمات دامپروری به جز دامپزشکی در بازار دوم فرابورس ایران به‌عنوان شصت و چهارمین نماد درج شده است و هفتمین شرکتی است که در سال جاری در بازار فرابورس سهام آن برای نخستین بار عرضه خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها