mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۴۲۳
تعداد بازدید: ۱۵۹۶
موسی برزگری مدیرعامل بنیاد علوی گفت: امسال دو تفاهم نامه به ارزش 200 میلیارد ریال بین بنیاد مستضعفان، بانک سینا و استانداری کرمان برای خودکفایی مددجویان این استان منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از  ایرنا موسی برزگر چهارشنبه گذشته در آیین واگذاری 100 دستگاه وانت نیسان و 50 دستگاه تراکتور به مددجویان کمیته امداد جنوب کرمان در شهرستان قلعه گنج افزود: این تفاهم نامه با هدف خودکفایی مددجویان انجام می شود لذا کسانی که توانایی اجرای طرحی را دارند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 

وی تصریح کرد: یکی از این تفاهم نامه ها برای رفع محرومیت شهرستان قلعه گنج و بعدی برای کل استان کرمان است که این امتیاز برای استان های دیگر نبوده لذا یک امتیاز برای این منطقه است.

 

وی گفت: در راستای این تفاهم نامه در سطح کشور 10 هزار خودرو به مددجویان واجد شرایط واگذار می شود. مدیرعامل بنیاد علوی بیان کرد: مددجویان واجد شرایط به بانک سینا برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند.

 

وی گفت: این تعداد خودرو در سطح کشور در 10 مرحله واگذار می شود که در هر مرحله یکهزار دستگاه وانت نیسان، تراکتور و سواری به مددجویان کمیته امداد تحویل داده می شود.برزگر افزود: در زمینه کمک به مددجویان کمیته امداد هفت درصد از یارانه این تسهیلات را بنیاد مستضعفان و هفت درصد را کمیته امداد پرداخت می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: این تسهیلات فقط به مراجعانی که استطاعت گرفتن خودرو و پرداخت  اقساط را داشته باشند ارائه می شود تا بتوانند از این طریق توانمند شوند.

 

وی گفت: امسال تفاهم نامه جدیدی با نهاد مناطق محروم ریاست جمهوری، استانداری ها و بنیاد مستضعفان کشور امضا شده است که اساس این تفاهم نامه کار در مناطق محروم است.

 

مدیرعامل بنیاد علوی افزود: متقاضیانی که تمایل به اجرای فعالیت های اشتغالزایی در مناطق محروم را دارند می توانند از این سه نهاد برای فعالیت های اقتصادی خود در مناطق محروم تسهیلات دریافت کنند.

وی اظهار کرد: جنوب استان کرمان در موقعیتی قرار دارد که از همه تفاهم نامه ها می تواند استفاده کند لذا فرمانداران منطقه می توانند متقاضیان را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی کنند.

 

وی گفت: بنیاد مستضعفان تلاش می کند در مناطق محروم بویژه جنوب کرمان کارهای بسیار بزرگی را انجام دهد لذا امیدواریم این مهم محقق شود.

 

گفتنی است رئیس بنیاد مستضعفان، مدیرعامل بنیاد علوی و معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفر یک روزه به استان کرمان از نمایشگاه توانمندسازی مددجویان شهرستان قلعه گنج بازدید و در آیین اهدای خودرو به این مددجویان شرکت کردند.

شهرستان قلعه گنج با جمعیت 90 هزار نفر در فاصله 430 کیلومتری جنوب کرمان قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: