mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۵۷ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۴۶۳
تعداد بازدید: ۲۹۲۶
مراسم افتتاحیه اولین دوره آموزشی جوانان مستعد گروه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با حضور مهندس محمد سعیدی کیا ریاست بنیاد و جمعی از معاونان وگروه اول جوانان مستعد شاغل در گروه بنیاد برگزار شد.

مراسم افتتاحیه اولین دوره آموزشی جوانان مستعد گروه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با حضور مهندس محمد سعیدی کیا ریاست بنیاد ، غفور پاکنهاد معاون امور حقوقی توسعه مدیریت و منابع ، مختاری معاون امور برنامه ریزی و توسعه اقتصادی   ، علی امیدی رییس حوزه ریاست بنیاد مستضعفان  و گروه اول جوانان منتخب مستعد و متعهد شاغل در گروه بنیاد مستضعفان برگزار شد.

 

ابتکار بنیاد مستضعفان برای رشد جوانان مستعد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان در ابتدای این مراسم معاون امور حقوقی ، توسعه مدیریت و منابع بنیاد طی سخنانی با اشاره به پیشرو بودن بنیاد مستضعفان در اجرای برنامه منحضر به فرد شناسایی  و آموزش موثر جوانان مستعد و متعهد  به عنوان سرمایه های اصلی منابع سازمانی گفت : یکی از برنامه های اصلی ریاست بنیاد توسعه منابع انسانی است و بر اساس تحقیقات علمی و پژوهشی انجام شده در همین رابطه شاخص هایی ویژه در قالب آیین نامه هایی تهیه و به شرکت های زیر مجموعه ارسال شد تا جوانان متعهد و مستعد بر اساس شاخص های مزبور انتخاب و به کارگروهی که در همین زمینه ایجاد شده معرفی تا پس از مصاحبه  برای حضور در اولین دوره انتخاب شوند.

 

غفور پاکنهاد در ادامه با اشاره به برنامه ریزی طرح شناسایی و آموزش جوانان مستعد بر اساس اسناد بالا دستی بنیاد مستضعفان از جمله برنامه ریزی میان مدت اظهار داشت : به دلیل رشته فعالیت های متنوع بنیاد مستضعفان  نیاز انتقال تجارب علمی و حرفه ای مدیران ارشد به جوانان حس شد و تصمیم گرفته شد بر اساس روش هم افزاییی علمی دوره آموزشی ویزه ای به مدت  چهار ماه برای جوانان مستعد انتخاب شده برگزار شود تا به عنوان منابع انسانی کار آمد از توانایی این گروه از سرمایه های انسانی استفاده موثر صورت پذیرد .

 

وی در ادامه با اشاره به قوانین مصوب  رشدسازمانی دربنیاد تاکیدکرد : امکان دارد  افرادی که دراین دوره شرکت می کنند بر اساس قوانین مصوب به رده های بالای سازمانی راه پیدا کنند و یا اینکه تا انتهای خدمت خود در گروه بنیاد به صورت کارشناسانی زبده توانایی های علمی و تجارب حرفه ای خود را برای رشد سازمان به کار بگیرند.

 

در جریان رشد قرار گرفتن جوانان مستعد ومتعهد

در ادامه مراسم مهندس سعیدی کیا با مطرح کردن یک پرسش نظر جوانان مستعد را در مورد اهداف طرح پرسید و پس از جمع بندی نظرات آنها گفت : مقام معظم رهبری در هنگام سپردن مسوولیت بنیاد مستضعفان به من فرمودند :" فضای مناسبی را برای حضور جوانان متعهد در بنیاد فراهم کنید..."، میتوانستیم با انتشار یک آگهی استخدام اقدام به گزینش  افراد جدید کنیم ولی  در شورای معاونان به این جمع بندی رسیدیم که از منابع  انسانی داخل بنیاد شروع کنیم و امکان رشد را برای جوانان متعهد و متخصص بنیاد مستضعفان را فراهم کنیم .

 

ریاست بنیاد مستضعفان در ادامه هدف اجرای این طرح منحصر به فرد بنیاد مستضعفان را  "در جریان رشد قرار گرفتن جوانان متعهد و مستعد بنیاد مستضعفان"  عنوان کرد و افزود: البته رشد به میزان تلاش  شما برای به کارگیری تجارب علمی و همچنین  ارتباط بر قرار کردن با اساتید برای آموختن دانش سازمانی مورد نیاز بنیاد مستضعفان و بکار بستن آنها بستگی دارد .

 

مهندس سعیدی کیا در ادامه سخنان خود به دو مشکل مهم بنیاد اشاره کرد که اولی : " عدم شناخت بخشی از مخاطبان و جامعه از رسالت ، وظایف و عملکرد بنیاد" و دومی  : "عدم شناخت  بخشی از کارکنان گروه  بنیاد از  وظایف و عملکرد بنیاد"  است و تاکید کرد : دومین مشکل از مشکل اول بسیار بدتر و نامطلوب تر است .

 

 وی در ادامه با اشاره به  خدمات بنیاد علوی در بخش محرومیت زدایی تصر یح کرد :  30درصد سود خالص فعالیت های اقتصادی  بنیاد مستضعفان  مستقیماً برای محرومیت زدایی در اختیار موسسه بنیاد علوی قرار می گیرد که برنامه ریزی و فعالیت های اجرایی آن بابخش اقتصادی  تفاوت های عمده ای دارد.

رییس بنیاد مستضعفان خاطر نشان کرد که وظیفه بنیاد مستضعفان کمک به افراد محروم نیست بلکه محرومیت زدایی است و با ذکر شعری  از "نیما یوشیج" ، از دست اندرکاران این برنامه آموزشی درخواست کرد تا سر فصل آشنایی  کامل  جوانان مستعد با فعالیت های بنیاد مستضعفان را نیز در طول دوره پیش بینی کنند.

 

مهندس سعیدی کیا در انتهای سخنان خود ضمن آرزوی موفقیت برای همه جوانان مستعهد و متعهد گروه بنیاد ابراز امیدواری کرد تا با تلاش خود در  جریانی که مسوولان بنیاد برای رشد آنها فراهم کرده اند قرار گیرند تا بنیاد مستضعفان با موفقیتی بیش از پیش به وظایف و رسالت های خود عمل کند.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۶
محمد نيازپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
0
0
اگر نظر بنده را كه بعنوان يك كارگر پيمانى كه در زير مجموعه بنياد مستضعفان قرار دارد قبول داشته باشيد ،! بسيار عالى هست كه به فكر جوانان هستيد
اى كاش در اولويت هايتان اخرى را هم به جوانانى كه بصورت قرارداد پيمانى در مجتمع ارم سبز در حال كار كردن هستند اختصاص ميداديد