mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۳۰ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۴۶۴
تعداد بازدید: ۲۶۴۴
229 خانواده دارای دومعلول خراسان شمالی خانه دار میشوند
با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان یک هزار و ۱۰۰ سند املاک علوی به صورت رایگان به اهالی روستای کهنه جلگه از توابع شهرستان مانه و سملقان اهدا شد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان، طی مراسمی با حضور محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور، محمود دلپسند معاون استاندار خراسان شمالی، حسن کاری مدیر عامل سازمان اموال و املاک بنیاد ،محمدی مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مسوولان محلی  در مسجد روستای کهنه جلگه شهرستان مانه و سملقان ، از مجموعه یک هزار و 100 سند آماده واگذاری ،  ۱۴ فقره اسناد واگذاری املاک به نام ۱۴ نفر  و به نیت ۱۴ معصوم، به صورت نمادین به  خانواده های محروم منطقه  اهدا شد.

 

واگذاری 6هزار و 900سند به مردم خراسان شمالی

بنابراین گزارش محمد سعیدی کیا در این مراسم گفت:  تاکنون شش مرحله  از طرح محرومیت زدایی بنیاد در رابطه با تحویل اسناد زمین های مسکونی بنیاد علوی در این استان به تعداد 6 هزار و 900 فقره سند املاک مسکونی به ساکنان مناطق کم برخوردار شهرستان های مانه و سملقان و رازو جرگلان در استان خراسان شمالی اعطا شد.

وی افزود:درراستای اجرای این طرح عظیم بنیاد در منطقه در نظر داریم با همکاری جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان ، زمین های کشاورزی را نیز به مردم فهیم و شریف منطقه اهدا کنیم که مراحل مقدماتی آن در حال اجرا است .

رییس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به اختصاص تسهیلات مقاوم سازی واحد های مسکونی روستایی از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: اسناد منازل مسکونی واحد های روستایی توسط بنیاد به مردم تقدیم شده است و مردم می توانند با همکاری بنیاد مسکن اقدام به اخذ تسهیلات و مقاوم سازی و بازسازی واحد های مسکونی خود کنند تا شرایط بهتری را برای خانواده های خود فراهم سازند.

 

 

ساخت سیلوی گندم در منطقه

وی همچنین در پاسخ  به درخواست مردم کهنه جلگه  برای حل مشکل عرضه گندم تولیدی  به بازار نوید داد: با توجه به فاصله این روستا تا مرکزشهرستان و مشکلات کشاورزان منطقه برای تحویل محصولات تولیدی خود، یک باب سیلوی گندم  با حجم مناسب برای رفع  این مشکل با تامین اعتبار بنیاد مستضعفان در منطقه احداث می شود .

مهندس سعیدی کیا در انتها این مراسم از همه مردم درخواست کرد : دعا کنید همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ، من و همکارانم بتوانیم خدمتگزاران صادقی برای محرومان و مستضعفان باشیم و طرحهای محرومیت زدایی بنیاد را هر چه بیشتر،منسجم تر و سامان یافته تربرای مردم عزیز انجام دهیم .

 

خانه دار شدن خانواده های دارای دو معلول کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، در  حاشیه این مراسم همچنین یک واحد مسکونی  تازه ساز با چند دستگاه لوازم خانگی ضروری برای  یک خانواده‌ عزیز ترکمن که  دارای دو معلول تحت پوشش بهزیستی خراسان شمالی بود با  با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیون ریال به آنان تحویل داده شد .

 

در حاشیه این مراسم نیز مهندس محمد سعیدی کیا  از خانه دار شدن همه خانواده دارای  دو  معلول در کشور خبرداد و گفت: با بهره گیری از تسهیلاتی ویژه، این خانه‌ها با همکاری بنیاد مستضعفان و با مشارکت سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث خواهد شد.

 وی تشریح کرد مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال از اعتبارات هزینه شده برای مسکن خانواده‌های معلولین به صورت بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال از محل تسیلات بانکی تامین و پرداخت شده است و در سایه این همکاری ، 229 خانوار معلول استان خراسان شمالی هم با استفاده از این تسهیلات صاحب مسکن خواهند شد.

 

 

روستای کهنه جلگه یکی از روستاهای شهرستان مانه سملقان از استان خراسان جنوبی است که 110 کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد.مذهب روستای کهنه جلگه اهل سنت حنفی است و زبان رسمی روستا ترکمن و اکثرا از طایفه گوگلان هستند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: