mfnews.ir

انتشار: ۱۸:۰۱ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۴۹۷
تعداد بازدید: ۲۰۰۷
سیزدهم شهریورماه 1395 جلسه ای با حضورمدیران شرکت عمران و مسکن شمال با آدولف ونیتر عضو شرکت اتریشی vado در مورد احداث نیروگاه 4 مگاواتی برق برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت عمران و مسکن شمال ، در این جلسه پس از بحث و بررسی  های اولیه با توجه به طراحی و اجرای  7 نیروگاه در داخل کشور توسط شرکت اتریشی، مقرر شد با تخصیص 70 میلیارد ریال هزینه اولیه در قطعه زمین 50 مترمربعی در حداکثر فاصله 200 متری از پست 63 کیلوولت شهرک توریستی نمک آبرود نیروگاه 4 مگاواتی مشتمل بر 4 یونیت یک مگاواتی پس از  اخذ مجوز های لازم ، اتمام فاز مطالعاتی و بررسی کامل احداث شود.

 

بنابراین گزارش در طرح اولیه  سوخت این نیروگاه گاز طبیعی پیش بینی شده  که به جهت صرفه جویی و بهره وری طرح وزارت نفت اختصاص سوخت  رایگان  آن را مانند نیروگاه های مشابه برعهده می گیرد و مازاد برق تولیدی نیروگاه  نیز توسط وزارت نیرو با احتساب  مبالغ سوخت ورودی نیروگاه با قیمت مصوب خریداری می شود.

 

این گزارش می افزاید : از دیگر مزایای قابل ذکر احداث چنین نیروگاه هایی استقلال تامین انرژی الکتریکی ، تولید برق پایدار و با کیفیت می باشد که برای تاسیسات تله کابین، شهربازی، زیرساخت های الکترونیکی و رایانه ای و ... از اهمیت بالایی برخوردار است.

 لازم به توضیح است پس از جلسه کارشناسی و تشریح طرح مطالعاتی مربوطه، اعضای این جلسه به بازدید و بررسی میدانی از حوزه عملکردی فعالیت های مرتبط در سایت نمک آبرود پرداختند.

 روابط عمومی شرکت عمران و مسکن شمال در گزارش خود خاطر نشان کرده  این طرح که هم اکنون در مرحله بررسی های اولیه قرار دارد، پس از مطالعات فنی، بررسی توجیه اقتصادی و اخذ مجوزهای لازم اجرایی خواهد شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: