mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۵۵ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۵۳۰
تعداد بازدید: ۲۱۴۶
سرپرست شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر از توزیع 200 سبد کالاي حمایتی زنان باردار در این شهرستان خبر داد

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ،جعفر کریمی وزنه در گفت وگو با ایلنا در پیرانشهر گفت:  برنامه حمایتی تغذیه اي بنیاد علوي از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان  به منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده روستایی  هر دو ماه یک بار انجام می شود و در همین زمینه تعداد 200 سبد کالا با همکاري واحد بهداشت خانواده و خدمات مرکز بهداشت پیرانشهر توزیع شد.

 

کریمی وزنه هدف از این برنامه را ارتقاء سطح سلامت تغذیه اي زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود: غذایی که در دوران بارداري مصرف می شود نیازهاي تغذیه اي مادر و رشد جنین را تامین نمی کند و متاسفانه محرومیت هاي اقتصادي و درآمد پایین خانوارها نیز در بسیاري از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و با ارزش می شود.

 وي خاطر نشان کرد: در این طرح مادران باردار نیازمند توسط مراکز بهداشتی درمانی شناسایی و براي دریافت کالا به شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر معرفی می شوند. سرپرست شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در پایان اضافه کرد: توزیع سبد مواد غذایی بنیاد علوي در شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر ویژه زنان باردار و شیرده خانوارهاي نیازمند روستایی از سال 93 در پیرانشهر شروع شده است.

 

گفتنی است  این سبد حمایتی شامل 16 قلم کالا از جمله برنج، مرغ، روغن، پنیر، عسل، خرما، کنسرو ماهی، سویا و حبوبات که شامل تمامی گروه هاي غذایی مورد نیاز مادران باردار و شیرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: