mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۳۴ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۵۳۵
تعداد بازدید: ۱۷۶۸
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی:
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: برای طرح‌های کارآفرینی کشاورزی، صنایع‌ دستی و دامپروری بالغ بر یک‌هزار وام به مردم در منطقه قلعه‌گنج داده شده‌ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قلعه‌گنج، محمد سعیدی‌کیا امروز در حاشیه بازدید وزیر کشور از طرح‌های اقتصاد‌مقاومتی در شهرستان قلعه‌گنج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قلعه‌گنج یکی از شناخته‌ترین مناطق محروم در کشور است.

 

وی با اشاره به اینکه صندوق‌های خرد مردمی در این منطقه تشکیل شده گفت: در 60 روستای قلعه‌گنج 631 گروه و تعاونی تشکیل شده که 8 هزار عضو دارند و مدیریت آن توسط خود مردم انجام می‌شود.

 رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با مبلغ 550‌ میلیون تومان پول توسط مردم در صندوق‌های خرد جمع‌آوری شده افزود: 550 میلیون تومان نیز بنیاد مستضعفان در اختیار صندوق‌ها گذاشته تا مردم کارآفرینی کنند.

 وی با اشاره به اینکه بالغ بر یک‌هزار وام از طریق این صندوق ها در اختیار متقاضیان کارآفرینی گذاشته‌ شده خاطرنشان کرد: اکثر طرح‌های کارآفرینی در حوزه کشاورزی، صنایع دستی و دامپروری بوده‌ است.

 سعیدی‌کیا با بیان اینکه 942 میلیون و 700 هزار تومان وام تاکنون به مردم پرداخت شده است افزود: با مدیریت مردم در هر دهستان یک شرکت تعاونی تشکیل شده‌است. وی تصریح‌کرد: به کمک فنی و حرفه‌ای دوره‌های مهارت آموزی برای مردم برگزار شده و به سمت توانمندسازی مردم حرکت می‌کنیم.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: