mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۴۹ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۵۴۴
تعداد بازدید: ۱۹۰۱
روح الله قهرمانی مدیر ملی طرح توسعه قلعه گنج بنیاد مستضعفان :
مهندس قهرمانی مدیر ملی طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج گفت: بنیاد مستضعفان معتقد است که توسعه باید به صورت ریشه ای و با همکاری مردم ایجاد شود.

  به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  روح الله قهرمانی چابک در نشست تبیین طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج با حضور وزیر کشور گفت: با وجود تفویض اختیارات از سوی استانداری و دولت به بنیاد مستضعفان کار تحقق شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج به صورت جدی آغاز شد.

 

 وی به امضای چهار وزیر در ذیل تفاهمنامه شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج اشاره کرد و ادامه داد:در شهرستان قلعه گنج در راستای توانمند سازی مردم از طریق فعال سازی بخش غیر دولتی اقدام شده است. قهرمانی از انجام مطالعات طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج خبر داد و افزود:در ادامه اقدامات براساس اولویت بندی دنبال شد. وی یادآور شد: در ابتدای اجرای طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی،

شهرستان قلعه گنج از شهرستان های اصلی پدیده ریز گردها بود که با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با همکاری سازمان جنگل‌ها و مراتع طرح بیابان زدائی اجرایی شد و این مشکل برطرف شد. وی عنوان کرد: از آنجا که شغل عمده مردم قلعه گنج دامداری بوده مجتمع دامپروری با ظرفیت سه هزار راس دام در این شهرستان دایر شده و دام های این مجموعه در مهرماه سال جاری وارد کشور می شود.

 

 وی گفت:صندوق های توسعه روستایی نیزدر 60 روستای شهرستان قلعه گنج راه اندازی شده و تا کنون 152میلیون تومان آورده های مردمی به این صندوق ها بوده که معادل سرمایه‌گذاری مردمی،از سوی بنیاد مستضعفان پرداخت شده است.

 به گفته وی تاکنون 1360 فقره وام از سوی صندوق های توسعه روستایی پرداخت شده است. وی با اشاره به اینکه در راستای بهره برداری از معادن منگنز نیز اقداماتی در دست کار است،تصریح کرد: هتل 30واحدی قلعه گنج نیز با الگوی بومی احداث شده که مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

 وی گفت:بیمارستان شهدای قلعه گنج نیز که بدون استفاده مانده بود نیز توسط بنیاد مستضعفان راه اندازی شده و به زودی بخش جراحی نیز در این بیمارستان دایر خواهد شد. قهرمانی تاکید کرد: در راستای آموزش قالیبافی به زنان روستائی نیز تفاهمنامه ای بین شرکت فرش و بنیاد علوی امضا شد و تاکنون 120 نفر به صورت رایگان آموزش دیده اند و از 84 دار قالی ،10 قالی به اتمام رسیده که در این سفر این فرش ها توسط وزیر کشور و استانداری خریداری شدند.

 وی جوایز اهدایی به دانش آموزان نیز اشاره کرد و ادامه داد:در سال گذشته 2400 دانش آموز مشمول این هدایا شدند که این تعداد در سال جاری به 6892 مورد افزایش یافته است.

 

وی اظهارداشت:برای سرمایه گذارانی که در مناطق روستایی اشتغال زایی کنند،15 درصد یارانه سود با همکاری بنیاد علوی،معاونت ریاست جمهوری و استانداری کرمان پرداخت می شود.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها